ابراز همبستگی وزرای خارجه کشورهای غربی با خیزش انقلابی مردم در ایران

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیران خارجه ایالات متحده، آلمان، فرانسه و بریتانیا طی جلسه‌ای در حاشیه نشست امنیتی مونیخ بر همبستگی با مردم ایران در جریان «تداوم نقض فاحش حقوق بشر» توسط جمهوری اسلامی تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نشست «زن، زندگی، آزادی؛ چشم‌اندازی برای ایران» با حضور سه چهره مخالف جمهوری اسلامی صبح شنبه 29 بهمن به وقت محلی در دومین روز در کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد.

وزرای خارجه زن حاضر در نشست امنیتی مونیخ در حاشیه این کنفرانس با یکدیگر دیدار کرده و بیانیه‌ای در حمایت از مردم معترض ایران صادر کردند. در این بیانیه آمده است: «ما در کنار زنان و مردان شجاع ایران، در ادامه مبارزه هر روز آن‌ها برای حقوق و آزادی‌هایشان، می‌ایستیم.»

وزرای خارجه آلمان، کانادا، بلژیک، آلبانی، لیختنشتاین، ایسلند، مغولستان، اسلوونی، آندورا، و کوزوو که از جمله این وزرای خارجه زن حاضر در کنفرانس مونیخ هستند، در بخش دیگری از بیانیه خود تلاش‌های طالبان برای بیرون کردن زنان افغانستانی از حوزه‌های عمومی را به شدت محکوم کردند.

این وزرا در بیانیه خود همچنین آورده‌اند که این تلاش مردم ایران نشان می‌دهد که فقط وقتی زنان امنیت داشته باشند، همه مردم امنیت دارند؛ نه تنها در ایران و افغانستان، بلکه در همه نقاط دنیا.

همزمان وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیران خارجه ایالات متحده، آلمان، فرانسه و بریتانیا طی جلسه‌ای در حاشیه نشست امنیتی مونیخ بر همبستگی با مردم ایران در جریان «تداوم نقض فاحش حقوق بشر» توسط جمهوری اسلامی تاکید کردند.

در جشنواره فیلم برلین نیز، ده‌ها نفر از بازیگران و فیلمسازان حاضر در این جشنواره با تجمع بر روی فرش قرمز و سر دادن شعار، کف زدن و حمل پلاکاردهایی با شعار «زن، زندگی، آزادی»، از خیزش انقلابی مردم ایران حمایت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size