مسمومیت در مدارس قم؛ اختصاص بخش سابق کرونا به دانش‌آموزان مسموم‌شده

مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان در مدارس قم که از نزدیک به سه ماه پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد هر روز ابعاد بزرگتر و مرموزتری پیدا می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در مدارس دخترانه قم از نهم آذرماه شروع شد و در تازه‌ترین مورد، روز سه‌شنبه 25 بهمن، بار دیگر دست‌کم 117دانش‌آموز این شهر راهی بیمارستان شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها، دانش‌آموزان مسموم‌شده در شهر قم اغلب به دو بیمارستان شهید بهشتی و بیشتر به بیمارستان ولی‌عصر این شهر منتقل می‌شوند.

خبرگزاری «خبرآنلاین» نیز امروز به نقل از والدین یکی از دانش‌آموزان نوشت، یکی از بخش‌های بیمارستان شهید بهشتی که به بیماران کرونایی اختصاص یافته بود و در ماه‌های اخیر خالی شده بود، هم اکنون به بخش دانش‌آموزان مسموم تبدیل شده است.

تا امروز هر آن‌چه درباره این مسمومیت‌های سریالی منتشر شده فقط مربوط به نشانه‌ها و عوارض مسمومیت است، از جمله «انتشار بویی شبیه بوی نارنگی، سردرد، سرگیجه، سستی و بی‌حسی اعضای بدن، ناتوانی در راه رفتن».

عباس ذاکریان، فرماندار قم، چهارشنبه 26 بهمن اعلام کرد که نتیجه پیگیری‌ مجموعه نهادهای دولتی و حکومتی نشان می‌دهد، «هیچ عاملی که باعث مسمومیت باشد، شناسایی نشده است و چنین عاملی وجود ندارد».

این تنها توضیح یک مقام رسمی در رابطه مسمومیت بیش از 400 دانش آموز طی این مدت است.

پیشتر یک منبع آگاه در بیمارستان ولیعصر قم به «رادیو فردا» گفت، «سپاه کاملا در بیمارستان حضور دارد و اجازه نمی‌دهد کسی کارش را درست انجام دهد. می‌آیند در بیمارستان ایجاد وحشت می‌کنند، بالای سر دکتر و پرستار می‌ایستند و خدمه را زیر نظر دارند. دقیقا لشکرکشی می‌کنند و به ‌هیچ عنوان نمی‌گذارند کسی متوجه چیزی شود. نتایج آزمایش خون بچه‌ها را از ما می‌گیرند و به آزمایشگاه خودشان می‌برند و ما هم نمی‌دانیم چه شده است. همه چیز مبهم است.»

مسمومیت پی در پی دختران دانش‌آموز در مدارس قم به گمانه‌زنی‌هایی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دامن زده مبنی بر اینکه احتمالا نیروهای تندروی طرفدار رژیم جمهوری اسلامی که مخالف تحصیل دختران هستند، این‌کار را انجام می‌دهند.

این در حالی است که احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس درباره مسمومیت دانش‌آموزان دختر در قم گفت که این حادثه «بزرگنمایی» شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید