وزیر دفاع اسرائیل: ایران برای فروش پهپاد با 50 کشور در حال مذاکره است

مقامات ایرانی پیش‌تر با مباهات اعلام کرده‌اند که 90 کشور جهان خریدار پهپادهای انفجاری ایرانی هستند که توسط روسیه برای ضربه زدن به زیرساخت‌های شهری اوکراین به‌کار گرفته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر دفاع اسرائیل در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، درباره مذاکرات و تلاش‌های ایران برای فروش تسلیحات و پهپادهای ساخت این کشور به 50 کشور جهان، هشدار داد.

بر اساس گزارش «تایمز اسرائیل»، یوآو گالانت، جمعه 28 بهمن در مونیخ گفت که «زمان رو به پایان است، در حالی که یک رژیم شیطانی اسلحه قاچاق می‌کند.»

او ضمن تاکید بر این‌که ایران، دیگر فقط یک «تامین‌کننده محلی» نیست که به جنگ‌های نیابتی در منطقه دست می‌زند، گفت: «این یک «شرکت چند ملیتی»، صادرکننده جهانی تسلیحات پیشرفته است. از بلاروس در اروپای شرقی تا ونزوئلا در آمریکای جنوبی، ما شاهد تحویل پهپادهای ایران با برد تا 1000 کیلومتر بوده‌ایم.»

تمامی گزینه‌های ممکن روی میز است

وزیر دفاع اسرائیل همچنین در سخنرانی خود در حاشیه نشست مونیخ با تاکید بر این‌که جهان باید «مکانیزم عملی بازدارندگی و عواقب ایجاد کند»، اعلام کرد که «تمامی ابزارهای ممکن» برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای روی میز است.

مقامات جمهوری اسلامی پیش‌تر از مذاکره خود با 90 کشور جهان برای فروش پهپادهای انفجاری ساخت این کشور که نگران‌های شدید بین‌المللی را برانگیخته است، خبر داده بودند.

اواسط بهمن‌ماه جاری، خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» به نقل از فردی که او را «مشاور عالی وزیر اطلاعات» و «رئیس اندیشکده مطالعات سیاسی وزارت اطلاعات» ایران معرفی کرده ولی حتی نام او را منتشر نکرده بود، نوشت که 90 کشور جهان خریدار پهپادهای انفجاری ایران هستند که طی ماه‌های اخیر در اختیار روسیه قرار گرفته تا با آن به ساختمان‌های مسکونی و زیرساخت‌های شهری اوکراین حمله کند.

دولت اسرائیل بارها نسبت به خطر افزایش فعالیت‌های نظامی و فنی ایران اخطار داده است.

پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی گفته بود که برای جلوگیری از گسترش خطر ایران علیه جهان که از اسرائیل تا آمریکا امتداد یافته، دوباره به قدرت بازگشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید