هابیل آفاق آذر مداح حکومتی اهل تبریز به ضرب گلوله کشته شد

مقامات ایرانی هنوز علت و یا انگیزه قتل این مداح تبریزی را اعلام نکردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود حسینی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که «هابیل آفاق آذر»، مداح اهل تبریز به ضربه گلوله کشته شده است.

خبرگزاری «انتخاب»، جمعه 28 بهمن گزارش داد که جسد هابیل آفاق آذر روز گذشته در منطقه «ائل باغی» تبریز در ضلع جنوبی اتوبان شهید کسایی توسط نگهبانان محل پیدا شد و «در بررسی اولیه مشخص شد به ضرب گلوله در اطراف میدان بسیج تبریز کشته شده است.»

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی، این مداح 45 ساله برای مداحی سفرهای متعددی به کشورهای ترکیه و آذربایجان داشته است.

جمهوری اسلامی همواره از مداحان برای گسترش مذهب شیعه در کشورهای منطقه به‌ویژه در مناطق سنی‌نشین استفاده می‌کند و این رویکرد اعتراض این کشورها را در پی داشته است.

مقامات ایرانی هنوز علت و یا انگیزه قتل این مداح تبریزی را اعلام نکردند.

روابط ایران و جمهوری آذربایجان پس از حمله مسلحانه به سفارت باکو در تهران و کشته‌شدن مسئول تیم حفاظتی این سفارت به‌شدت بحرانی شد. در پی آن، جمهوری آذربایجان سفارت خود در تهران را تعطیل و حمله مذکور را «تروریستی» عنوان کرد.

متعاقب آن آذربایجان از شناسایی یک گروه خرابکارانه مرتبط با ایران و بازداشت افراد آن خبر داد. باکو اعلام کرد که این افراد در پوشش امور دینی در این کشور فعالیت می‌کردند.

پیش از این، و طی منازعه مسلحانه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، تهران به حمایت از ارمنستان پرداخت و بازپس‌گیری بخشی از اراضی منطقه قره‌باغ توسط آذربایجان را تلویحا محکوم‌ کرد.

ترکیه نیز در سال‌های اخیر چندین تیم تروریستی مرتبط با ایران را که در تلاش برای ترور و ربودن برخی شهروندان اسرائیلی و یا مخالفان جمهوری اسلامی بودند را در خاک خود بازداشت کرده است.

پیشتر نیز عوامل اطلاعاتی ایران به ربودن «حبیب اسیود» شهروند سوئدی-ایرانی و رهبر گروه النضال، از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی از استانبول اقدام کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید