اتحادیه اروپا درصدد تحریم ایران به‌دلیل حمایت از روسیه است

رئیس کمیسیون اروپا گفت که صدها پهپاد ساخت ایران توسط روسیه در جبهه‌های نبرد علیه اوکراین استفاده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«اورسولا فون در لاین»، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از قصد اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌ علیه ایران در ارتباط با حمایت تهران از جنگ روسیه علیه اوکراین خبر داد.

فون در لاین، چهارشنبه 26 بهمن در جریان نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ اعلام کرد که «روسیه از صدها پهپاد ساخت ایران در جبهه‌های نبرد علیه اوکراین استفاده می‌کند.»

او گفت، به همین دلیل برای اولین بار در اتحادیه اروپا پیشنهاد تحریم سازمان‌‌ها و نهادهای ایرانی از جمله سپاه پاسداران و نهادهای مربوط به آن را ارائه دادیم.

در همین رابطه، مقامات دفاعی آمریکا سه‌شنبه با انتشار تصاویر و تحلیل‌هایی از پهپادهای ایرانی برای نشان‌دادن دخالت تهران در جنگ علیه اوکراین، به شک و تردیدها در این باره پاسخ دادند.

تحلیلگران آژانس اطلاعات دفاعی بریتانیا نیز در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن تصاویری از پهپادهای ایرانی که به اوکراین حمله کرده‌اند را نشان دادند.

مقایسه جزئیات طراحی این پهپادها مانند باله‌ها، دم و ارابه فرود نشان داد که تسلیحات مورد استفاده در اوکراین از پهپادهای تهاجمی «شاهد 131»، «شاهد 136» و «مهاجر 6 » است که تهران آنها را به گروه‌های نیابتی خود در خاورمیانه نیز ارسال کرده است.

مقامات ایران اعلام کردند که «تعداد کمی» پهپاد را به روسیه پیش از آغاز عملیات نظامی در اوکراین تحویل داده‌اند.

تهران مدعی است از زمان حمله نیروهای روسیه به اوکراین در فوریه گذشته، هیچ پهپادی به مسکو نفروخته است.

پیشتر دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تاکید کرده بود که ارتش روسیه از پهپادهای تولیدشده در داخل این کشور استفاده می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید