11 سال زندان و 124 ساعت قبرشویی برای معترض اراکی که با آثار شکنجه آزاد شده بود

رکنا گزارش کرده که این زن جوان در مدت بازداشت به‌دلیل آن‌چه این خبرگزاری حکومتی «مشکلات روحی و روانی قبلی» خوانده، اقدام به خودکشی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مینا یعقوبی، معترض جوان اراکی که پیش‌تر تصاویر چشم و صورت کبود و زخمی او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، در ویدیویی از صدور حکم 11 سال زندان و 124 ساعت قبرشویی برای خود خبر داده است.

بر اساس ویدیویی که از یعقوبی، سه‌شنبه 25 بهمن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، این زن جوان، همچنین به تحمل 85 ضربه شلاق و 2 سال تبعید نیز محکوم شده است.

پیش‌تر خبرگزاری «رکنا» به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، یعقوبی را یکی از «متهمان پرونده هتک حرمت به گلزار شهدا» معرفی کرده و او به دلیل پرتاب سنگ به سر در «گلزار شهدای اراک و پخش کلیپ تصویری» آن بازداشت شده است.

رکنا همچنین گزارش کرده که این زن جوان در مدت بازداشت به‌دلیل آن‌چه این خبرگزاری حکومتی «مشکلات روحی و روانی قبلی» خوانده، اقدام به خودکشی کرده است.

این در حالی است که پیش‌تر ویدیویی از او در حین آزادی موقت منتشر شده بود که به‌وضوح آثار شکنجه روی صورت او را نشان می‌داد.

مینا یعقوبی در ویدیویی که سه‌شنبه از خود منتشر کرده گفته است که چند بار از سوی دادگاه و قاضی پرونده به او گفته شده اگر ابراز پشیمانی کند در حکم او تخفیف صادر خواهد شد، اما او در جواب گفته هیچ گاه از «آرمان زن، زندگی، آزادی پا پس نکشیده و نخواهم کشید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید