خانواده‌های دختران دبیرستانی مسموم شده، مقابل فرمانداری قم تجمع کردند

بنا بر برخی اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیروهای تندروی طرفدار رژیم جمهوری اسلامی که مخالف با تحصیل دختران هستند در مسمومیت‌های مکرر دختران دانش‌آموز در مدارس قم و تهران نقش دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی مسمومیت سریالی دختران دانش‌آموز در مدارس قم و تهران، ویدیوهایی سه‌شنبه 25 بهمن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد، خانواده‌های این دختران در مقابل ساختمان فرمانداری قم تجمع کردند.

در این ویدیوها، خانواده‌های نگران دانش‌آموزان با سر دادن شعار «فرماندار بیا بیرون»، «‌امنیت مدارس تامین باید گردد»، «مدرسه‌های ناامن نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم»، «‌بی‌شرف بی‌شرف» و «مرگ بر فرماندار» سر می‌دهند.

همچنین وب‌سایت «فرازدیلی» نیز در گزارشی نوشته است که خانواده‌ها قصد ورود به‌داخل ساختمان فرمانداری را داشته‌اند ولی نیروهای امنیتی مانع ورود آن‌ها شده‌اند.

از اوایل آذرماه، اخباری مبنی بر مسمومیت سریالی دانش‌آموزان مدارس دخترانه قم منتشر شده است.

مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند که این مسمومیت‌ها که تاکنون ده‌ها دانش‌آموز و معلم را راهی بیمارستان کرده، موضوعی «مشکوک»، عامدانه و «امنیتی» است.

همچنین سه‌شنبه 25 بهمن ویدیویی مبنی بر مسمومیت دانش‌آموزان دختر یک دبیرستان در منطقه 11 تهران نیز منتشر شد.

پیش‌تر دادستانی قم نیز از ورود این نهاد به پرونده مسمومیت‌ها خبر داده و چهارشنبه 12 بهمن از ورود «تمام دستگاه‌های استان» به این پرونده برای «مدیریت صحیح و شایسته آن» خبر داد.

به‌گفته ناظران اعلام ورود همه دستگاهها به موضوع رسیدگی به این پرونده نشان از ناکارآمدی، ناهماهنگی و عدم‌اعتماد میان نهادها و دستگاه‌های رژیم جمهوری اسلامی با یکدیگر است که تاکنون موفق به جلوگیری از وقوع مجدد چنین مسمومیت‌هایی آن هم در پایتخت‌های سیاسی و مذهبی ایران نشده است.

دوشنبه 24 بهمن نیز تصویر نامه‌ای از رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم منتشر شد که از مسئولان مدارس خواسته بود هوای استشمام شده از سوی دانش‌آموزان را با «نایلون فریزر»، نمونه‌برداری کنند.

مسمومیت پی در پی دختران دانش‌آموز در مدارس قم و حالا تهران، به گمانه‌زنی‌هایی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دامن زده مبنی بر اینکه احتمالا نیروهای تندروی طرفدار رژیم جمهوری اسلامی که مخالف تحصیل دختران هستند، این‌کار را انجام می‌دهند.

این در حالی است که احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس درباره مسمومیت دانش‌آموزان دختر در قم گفته که این حادثه «بزرگنمایی» شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید