شماری از خانواده‌ قربانیان هواپیمای اوکراینی شکایت خود را از دادگاه نظامی پس گرفتند

حامد اسماعیلیون، سخنگوی «انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز PS752» پیشتر اعلام کرده بود، روند قضایی رسیدگی به این «جنایت عمدی» در دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه آغاز شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شماری از خانواده‌های جان‌باختگان پرواز هواپیمای 752 اوکراینی شکایت خود را از دادگاه نظامی تهران مسترد کرده و تأکید کردند، این دادگاه که خط مشی خود را از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی گرفته است، «صلاحیت، توانایی و اراده مستقل» برای رسیدگی به این پرونده را ندارد.

عباس صادقی، وکیل دادگستری و از خانواده جان‌باختگان حمله موشکی سپاه پاسداران با انتشار ویدویی اعلام کرد، با توجه به تلاش دادگاه نظامی برای «قلب واقعیت» و «به مسلخ کشیدن حقیقت»، شماری از خانواده‌های جان‌باختگان، یک‌شنبه 23 بهمن، شکایت خود را در این دادگاه پس گرفتند.

Advertisement

صادقی در این ویدیو تأکید کرد، دادسرایی که مسئول رسیدگی به این پرونده بود، با تأیید علی خامنه‌ای، «خطای انسانی» را به «نقشه راه» خود تبدیل کرد و از حضور کارشناسان مستقل در جریان رسیدگی به این پرونده خودداری کرد.

این وکیل دادگستری افزود، متهمین و عاملین اصلی این «جنایت عمدی» هرگز تحت تعقیب قرار نگرفتند.

پرواز شماره 752 خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین 18 دی 1398 با شلیک عمدی دو موشک زمین به هوای سپاه پاسداران سرنگون شد و تمام 176 سرنشین آن، از جمله ده‌ها زن و کودک کشته شدند.

حامد اسماعیلیون، سخنگوی «انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز PS752» پیشتر اعلام کرده بود، روند قضایی رسیدگی به این «جنایت عمدی» در دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size