راهپیمایی گسترده ایرانیان خارج از کشور در حمایت از اعتراضات سراسری

ایرانیان شهرهای مختلف استرالیا از جمله در آدلاید و بریزبن در همبستگی با فراخوان‌های تجمع 11 فوریه به خیابان آمدند و شعارهایی از جمله «‌دموکراسی برای ایران» و «‌سفارت جمهوری اسلامی را ببندید» سردادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایرانیان خارج از کشور در همبستگی با خیزش انقلابی مردم ایران در شهرهای مختلف جهان تجمعاتی برگزار کردند.

در پی فراخوان برای تجمع سراسری ایرانیان خارج از کشور همزمان با 22 بهمن، ده‌ها شهر مختلف صحنه تجمع‌های اعتراضی ایرانیان خازج از کشور بود.

ایرانیان ساکن لندن با شعارهای ضدحکومتی در این تجمع اعتراضی شرکت کردند. همزمان در شهرهای مختلف اروپا از جمله پاریس و وین تجمع اعتراضی برگزار شد.

محوریت این تظاهرات همراهی با خیرش مردم ایران و درخواست اعلام تروریستی بودن سپاه پاسداران از سوی دولت‌های اروپایی بود.

یکی از سخنرانان مراسم تجمع اعتراضی ایرانیان وین به نقل از توماج صالحی، خواننده رپ زندانی، گفت که هیچ حکومت و قدرتی در برابر اتحاد مردم دوام نخواهد آورد.

در شهرهای مختلف ایتالیا از جمله بلونیا، روم و تورین نیز تجمعات اعتراضی برگزار شد.

این تجمع‌ها شامل راهپیمایی، شعار دادن، همخوانی سرودها، اجرای هنر اعتراضی و خواندن بیانیه بود.

ایرانیان شهرهای مادرید، استانبول، بارسلونا و دوسلدورف نیز شعارهای «زن، زندگی، آزادی» و «‌سفارت جمهوری اسلامی را ببندید» سر دادند.

ایرانیان شهرهای مختلف استرالیا از جمله آدلاید و بریزبن هم در همبستگی با فراخوان‌های تجمع 11 فوریه به خیابان آمدند و شعارهایی از جمله «‌دموکراسی برای ایران» و «‌سفارت جمهوری اسلامی را ببندید» سر دادند.

خواست تعطیل شدن سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای غربی از جمله خواست‌های اصلی ایرانیان از شروع اعتراضات جاری در ایران است.

ایرانیان ساکن شهر سیدنی استرالیا نیز به خیابان آمدند و با برگزاری راهپیمایی گسترده از خواست مردم ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی حمایت کردند.

شهر اوکلند در نیوزیلند نیز امروز شاهد راهپیمایی بزرگی در حمایت از خواست ایرانیان برای سرنگونی جمهوری اسلامی بود. حاضران در این راهپیمایی شعارها‌یی چون «زن زندگی آزادی» و «‌حقوق بشر برای ایران» سر دادند.

در استکهلم سوئد نیز ایرانیان خارج از کشور در همراهی با مردم داخل ایران با تجمعی مقابل پارلمان این کشور، خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید