نامه افشاشده معاون دادستان تهران: ماموران سپاه به معترضان تجاوز می‌کنند

دو متهم اصلی این پرونده، علیرضا صادقی و سروان علیرضا حسینی، مسئول اطلاعات یگان «امام حسن مجتبی سپاه پاسداران» هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس نامه محمد شهریاری، معاون دادستان تهران که گروه هکری «عدالت علی» به آن دست یافته و تلویزیون «ایران اینترنشنال» آن را منتشر کرده است، اعضای سپاه پاسداران به دو شهروند که مظنون به شرکت در اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند، تجاوز کرده‌اند.

این مدرک نشان می‌دهد که دو عضو سپاه پاسداران، 11 مهر سال جاری و در جریان بازداشت معترضان در شهر تهران، به دو زن 18 و 23 ساله در یک خودروی ون تجاوز کرده‌اند.

این نامه که برای علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران نوشته شده است، تأکید می‌کند که با توجه به تحقیقات صورت گرفته و اظهارات اخذشده از متهمان، شماری از اعضای سپاه پاسداران در جریان اعتراضات سراسری، اقدام به انجام اقدامات مجرمانه از جمله «شکنجه مردم»، «اخاذی» «آدم‌ربایی» و تجاوز کرده‌اند.

دو متهم اصلی این پرونده، علیرضا صادقی و سروان علیرضا حسینی، مسئول اطلاعات یگان «امام حسن مجتبی سپاه پاسداران» هستند.

معاون دادستان در این نامه به دادستان کل تهران توصیه کرده است، «با توجه به مسئله‌دار بودن پرونده و امکان نشت اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و سوءاستفاده‌ گروه‌های معاند»، این پرونده به «مرور زمان مختوم گردد.»

معاون دادستان تهران همچنین در این نامه تصریح کرده است که به‌رغم مراجعه قربانیان به «کلانتری 134» شهر تهران برای شکایت از این دو افسر سپاه پاسداران، نهاد دادستانی در این زمینه شکایتی ثبت نمی‌کند.

این نامه که بیانگر تلاش دادستانی برای سرپوش گذاشتن بر تجاوز مأموران سپاه به این دو شهروند است، تأییدکننده گزارش‌ها و شواهدی است که ماموران جمهوری اسلامی در بازداشتگاه‌ها و خودروهای ون به معترضان تجاوز می‌کنند.

روزنامه «گاردین» نیز در گزارشی با 11 نفر از قربانیان تجاوز و آزار جنسی در جریان اعتراضات سراسری ایران گفت‌وگو کرده بود.

به گفته ناظران و برخی از قربانیان این خشونت‌های جنسی، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی گمان می‌کنند که تجاوز جنسی باعث ایجاد رعب و هراس در دل معترضان و کاهش سرعت خیزش سراسری مردم علیه جمهوری اسلامی خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید