مکرون: بی‌پروایی ایران در توسعه برنامه اتمی پیامدهای ناگواری دارد

رئیس جمهوری فرانسه یادآوری کرد پشتیبانی ایران از جنگ روسیه علیه اوکراین رژیم تهران را با تحریم‌ها و انزوای فزاینده‌ای روبرو خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با محکوم‌کردن بی‌پروایی ایران در توسعه برنامه اتمی خود، هشدار دادند که این روند بدون «پیامد» نخواهد بود.

این دو مقام سیاسی، شامگاه پنج‌شنبه 13 بهمن در پاریس بر «همکاری مشترک» برای تقابل با «اقدامات بی‌ثبات‌کننده» رژیم ایران در خاورمیانه و «پشتیبانی تهران از مسکو‌» در جنگ اوکراین تاکید کردند.

نهاد ریاست جمهوری فرانسه هم در بیانیه‌ای با تایید سخنان مکرون افزود که «رئیس جمهوری خواستار شدت عمل پیرامون عدم صداقت و نبود شفافیت ایران در تعامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شده است.»

بنا به این بیانیه، «مکرون یادآوری کرد پشتیبانی ایران از جنگ روسیه علیه اوکراین، رژیم تهران را با تحریم‌ها و انزوای فزاینده‌ای روبرو خواهد کرد.»

نتانیاهو روز چهارشنبه در سخنانی که تحولی در راهبرد اسرائیل شمرده شد، از آمادگی تل‌آویو در بررسی ارسال تسلیحات به اوکراین خبر داد.

اسرائیل تا پیش از این به‌دلیل حضور ارتش روسیه در سوریه در جنگ اوکراین بی‌طرف بوده است.

مقامات عالی اسرائیلی در سفر به پاریس می‌کوشند بر موضوع حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه در جنگ اوکراین تمرکز کرده تا غرب را برای افزایش فشارها بر رژیم جمهوری اسلامی متقاعد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید