حساب بانکی کریم باقری به‌دلیل جمع‌آوری کمک برای زلزله‌زدگان خوی مسدود شد

قوه قضاییه ایران به پیشنهاد هلال احمر، پس از زلزله کرمانشاه همه راه‌های کمک مردمی به آسیب‌دیدگان در بحران‌های طبیعی را ممنوع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حساب بانکی کریم باقری، مربی تیم پرسپولیس و عضو سابق تیم ملی فوتبال ایران، که شماره حساب خود را برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان خوی منتشر کرده بود مسدود شد.

کریم باقری، صبح چهارشنبه 12 بهمن با انتشار پستی در اینستاگرام خود نوشت که «جهت ابراز همدردی با مردم زلزله زده خوی از طریق کمکهای نقدی و بشردوستانه روز سه شنبه در اینستاگرام شماره حسابی در اختیار گذاشتم ولی چند ساعت بعد حساب مسدود و غیر فعال شد.»

این درحالی است که تصاویر منتشر شده پس از وقوع زلزله 5.9 ریشتری در خوی نشان می‌دهد که مردم زلزله‌زده این شهرستان در شرایط نابسامان و در دمای هوای زیر صفر روزهای خود را در خیابان‌ سپری می‌کنند.

بنا به گزارش‌های رسمی، زمین‌لرزه در خوی، سه کشته و 1075 مصدوم برجای گذاشت که از این تعداد 76 نفر در مراکز درمانی شهرستان خوی بستری شدند و 115 نفر از مصدومان به سایر مراکز درمانی شهرستانهای سلماس، ارومیه ، مرند و تبریز اعزام شدند.

پیشتر خبرگزاری «تسنیم» نیز با انتشار گزارشی «از نبود مایحتاج اولیه زلزله‌زدگان، عدم ورود جدی نیروهای امدادی به موضوع توزیع اقلام امدادی و بیرون ماندن بسیاری از خانوارها در هوای سرد و برفی» خوی خبر داد و تاکید کرد، خلل جدی در روند امدادرسانی در خوی به اعتراض مردم زلزله‌زده منجر شده است.

قوه قضاییه ایران به پیشنهاد هلال احمر، پس از زلزله کرمانشاه که 620 کشته و خسارات مالی فراوان برجای گذاشت همه راه‌های کمک مردمی به آسیب‌دیدگان در بحران‌های طبیعی را ممنوع کرد.

در پی این تصمیم حساب علی دایی که اقدام به جمع‌آوری کمک برای زلزله‌زدگان کرده بود، نیز مسدود شد.

پیشتر، به دنبال وقوع سیلاب در شهرهای مختلف خوزستان در سال 98 نیز، نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی بر اساس این تصمیم قوه قضائیه مبنی بر ممنوعیت هرگونه تلاش برای جمع‌آوری کمک‌ مردمی خارج از ساختار حکومتی در بحران‌های طبیعی، ده‌ها فعال مدنی و شهروند اهوازی را بازداشت و از فعالیت در فضای مجازی ممنوع کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید