اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک روحانی اهل سنت دیگر در پیرانشهر

روحانیون اهل در ماه‌های اخیر به‌شدت از سوی نهادهای امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی تحت فشار قرار گرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه موج بازداشت روحانیون حامی اعتراضات سراسری در ایران، سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، چهارشنبه 12 بهمن با انتشار گزارشی خبر داد که ابراهیم سلیمی، روحانی اهل سنت و امام جماعت مسجد «چهار یار نبی» پیرانشهر، پس از احضار به اداره اطلاعات این شهر در روز گذشته بازداشت شده است.

«هه‌نگاو» به نقل از یک منبع مطلع نوشته است که ابراهیم سلیمی به دلیل حمایت از خیزش سراسری مردم ایران به اداره اطلاعات پیرانشهر احضار شده بود.

به گفته «شبکه حقوق بشر کردستان» نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، 10 بهمن دو روحانی کرد اهل سنت، به‌نام‌های «ابراهیم کریمی ننله»، امام جماعت مسجد روستای «ننله» و « لقمان امینی»، امام جماعت مسجد «چهار یار نبی» شهرستان سنندج را نيز بازداشت كردند.

همزمان سازمان حقوق بشری «حال‌وش» گزارش داده بود که مولوی عبدالمجید مرادزهی، مشاور و از نزدیکان مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، روز دوشنبه، در مسیر بازگشت به منزل خود توسط نیروهای اطلاعات بازداشت شده است.

روحانیون اهل سنت حامی اعتراضات سراسری در سیستان و بلوچستان، کردستان و گلستان در ماه‌های اخیر به‌شدت از سوی نهادهای امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی تحت فشار و تهدید قرار گرفته‌اند.

«هه‌نگاو» اعلام کرده است که تنها طی ماه ژانویه 2023 دست‌کم 12 روحانی کُرد توسط نهادهای حکومتی ربوده و یا بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید