اعتراضات سراسری؛ رد فرجام‌خواهی محمد قبادلو در موضوع «افساد فی‌الارض»

محمد قبادلو، 22 ساله، یکی از معترضان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری است که به «محاربه» و «افساد فی‌الأرض» متهم شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر پذیرش فرجام‌خواهی محمد قبادلو، معترض بازداشتی محکوم به اعدام، مهدخت دامغان‌پور، یکی از وکلای انتخابی محمد قبادلو، دوشنبه 3 بهمن با انتشار توییتی اعلام کرد که فرجام‌خواهی قبادلو تنها در موضوع «قصاص النفس» پذیرفته شده و در مورد «اتهام افساد فی‌الارض» دیوان عالی کشور درخواست فرجام‌خواهی وکلا را نپذیرفته و رد کرده است.

دامغان‌پور نوشت: «در موضوع افساد فی‌الارض تاکنون چهار بار اعاده دادرسی را از طریق سیستم خودکاربری وکلا ثبت کرده‌ایم که هر بار دیوان از ثبت و پذیرش امتناع کرده است».

Advertisement

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه فرجام‌خواهی پذیرفته‌شده مربوط به رأی دادگاه کیفری بوده، تاکید کرد که وکلای قبادلو «خواستار پذیرش اعاده دادرسی در پرونده افساد فی‌الارض با حکم اعدام که توسط دادگاه انقلاب صادر شده هستند».

محمد قبادلو، 22 ساله، یکی از معترضان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری است که به «محاربه» و «افساد فی‌الأرض» متهم شده است.

اخیرا سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به اینکه محمد قبادلو به دلیل بیماری دوقطبی تحت درمان بوده است درخواست «اقدام فوری» درباره وضعیت این معترض بازداشتی کرد و نوشت که «دو حکم اعدام علیه او صادر شده که هر دو حکم به منزله محرومیت خودسرانه از حق حیات او است، چرا که این احکام در پی نقض اصول دادرسی منصفانه صادر شده‌اند.»

تاکنون 4 نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری ایران، از جمله محسن شکاری، مجیدرضا رهنورد، محمدمهدی کرمی و محمد حسینی توسط رژیم جمهوری اسلامی اعدام شده‌اند و دست‌کم 109 نفر نیز در خطر صدور یا اجرای حکم اعدام قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم