نماینده مجلس ایران: یکی از وزرای روحانی در ارتباط با اکبری بازداشت شد

علیرضا اکبری شنبه 25 دی به اتهام «افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور» از طریق «جاسوسی» برای دستگاه اطلاعاتی بریتانیا اعدام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جواد کریمی‌قدوسی، عضو مجلس ایران ادعا کرد که یکی از وزرای دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری سابق ایران که با علیرضا اکبری ⁧در ارتباط بوده، هم‌اکنون در زندان است.

قدوسی، شنبه یکم بهمن با اظهار این ادعا در صفحه توییتر خود، نام وزیر زندانی را اعلام نکرد.

Advertisement

علیرضا اکبری، شهروند دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی و معاون پیشین وزارت دفاع ایران، شنبه 25 دی به اتهام «افساد فی‌ الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور» از طریق «جاسوسی» برای دستگاه اطلاعاتی بریتانیا اعدام شد.

در همین رابطه، محمود واعظی، رئیس دفتر روحانی با تکذیب این ادعا گفت: «اگر یکی از اعضای دولت و وزرا در زندان بودند قطعا من در جريان قرار می‌گرفتم اما هيچ كس در زندان نيست.»

واعظی ادامه داد، اكبری با «هيچ‌ یک از وزرای دولت روحانی ارتباطی نداشته» و تنها «ارتباط محدودی با دبيرخانه شورای عالی امنيت ملی» داشته است.

بنا به گزارش رسانه‌های ایرانی، اکبری به علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نزدیک بوده و یکی از اتهامات منتسب به او، انتقال برخی اطلاعات از شمخانی به دستگاه امنیت خارجی بریتانیا بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم