تعرض جنسی به بازیکنان مدرسه فوتبال نونهالان در مشهد

خانواده‌های قربانیان آزار و تجاوز جنسی در این مدرسه فوتبال پس از طرح شکایت در حراست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و عدم‌ پاسخگویی مسئولان به آنها، برای پیگیری این موضوع و دادخواهی به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی متوسل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به گزارش وب‌سایت «عصر ایران» در پی انتشار خبر تعرض جنسی مربی یکی از باشگاه‌های فوتبال نونهالان مشهد به بازیکنان، خانواده‌های این قربانیان آزار و اذیت جنسی روز جمعه 30 دی در مقابل ساختمان هیئت فوتبال استان خراسان رضوی تجمع و نسبت به تعرض جنسی به فرزندان‌شان اعتراض کردند.

مدیر رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو نیز با انتشار یک استوری در اینستاگرام این خبر را تایید کرد.

Advertisement

در گزارش‌ها همچنین گفته شده بر اساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از تغییر رفتار فرزندانشان و پیگیری و بررسی محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان، متوجه می‌شوند مربی این باشگاه آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده است و این نونهالان از ترس بازگو شدن این موضوع زیر فشار روحی و روانی قرار دارند.

بر اساس این گزارش تعدادی از خانواده‌های این بازیکنان پس از طرح شکایت در حراست اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی و عدم‌پاسخگویی مسئولان در این رابطه به پیگیری این موضوع و دادخواهی به رسانه‌ها متوسل شدند.

مادر یکی از این نونهالان می‌گوید: «وقتی موضوع را متوجه شدیم، پیگیری زیادی انجام دادیم. چون این باشگاه در لیگ‌های مختلف حضور داشت، اطمینان کردیم و فرزندمان را در این باشگاه ثبت نام کردیم، اما حالا که موضوع را پیگیری کردیم، فهمیده‌ایم که باشگاه حتی مجوز هم نداشته است!»

وزارت ورزش و جوانان ایران نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «دو هفته پیش و به محض وصول گزارش‌هایی از تخلف در یکی از مدارس فوتبال در شهر مشهد، حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان به حراست این وزارتخانه دستور داد که به موضوع رسیدگی کرده و پس از بررسی این ادعاها، در صورت صحت گزارش‌های رسیده با عامل یا عاملان این اتفاق با قاطعیت برخورد شود».

در ادامه این بیانیه همچنین آمده که پس از دستور سجادی، اداره کل حراست ورزش و جوانان خراسان رضوی با همکاری یکی از نهادهای امنیتی در حال بررسی دقیق موضوع هستند و قرار است گزارش بررسی این موضوع به محض تکمیل، تقدیم وزیر ورزش و مراجع ذی‌صلاح شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم