تبلیغات مهمانان کنگره «بانوان تاثیرگذار» برای جمهوری اسلامی و حمایت از سرکوب زنان

مایا صباغ،‌ از اینفلوئنسرهای نزدیک به حزب‌الله لبنان در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی مدعی شد که «زنان ایرانی از آزادی حق انتخاب پوشش» برخوردارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در آستانه پنجمین ماه اعتراضات مردم ایران که به دلیل قتل ژینا (مهسا) امینی توسط پلیس امنیت اخلاقی صورت گرفت، دولت جمهوری اسلامی کنگره‌ای با عنوان «بین المللی بانوان تاثیرگذار» برگزار کرد.

به ادعای خبرگزاری «ایرنا» این کنگره برای مقابله با اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، برگزار شده بود.

طبق این گزارش ۷۰ نفر از مقامات زن کشورهای مختلف و ۳۰۰ میهمان خارجی در این کنگره شرکت کرده‌اند.

البته به جر نام برخی از میهمانان از کشورهایی مانند بورکینافاسو، قرقیزستان، صربستان٬ نام همسر رئیس‌جمهوری اسبق گینه، رییس‌جمهوری اسبق نیجر، فرستاده ویژه بانوی اول جمهوری فدرال نیجریه، بانوی اول سابق سریلانکا و همسر رئیس حزب حاکم، فرستاده ویژه رئیس جمهور سوریه، رئیس شورای مرکزی اتحادیه زنان ترکمنستان و همسر نخست‌وزیر ارمنستان٬ و نام چند میهمان دیگر نیز منتشر شده است.

مایا صباغ،‌ از اینفلوئنسرهای نزدیک به حزب‌الله لبنان٬ نیز از جمله این میهمانان بودند که در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توییتر چند ویدئو منتشر کرده که در آن‌ها ادعا کرده است «زنان ایرانی از آزادی حق انتخاب پوشش» برخوردارند.

این اینفلوئنسر لبنانی همچنین در یک ویدئوی دیگر اعتراضات جاری در ایران را توطئه غرب برای وارد کردن اسلحه به ایران و قتل نیروهای امنیتی و امنیت خواند و اضافه کرد که این تهدید و توطئه به دلیل اینکه مردم ایران کنار دولت آگاهشان ایستاده‌اند٬ برهم خورد.

مایا صباغ همچنین در چندین ویدئو ادعا می‌کند که بدون حجاب به تفرج در تهران پرداخته است.

او تا همین چند وقت پیش که چند مطلب در انتقاد از اسرائیل و در حمایت از فلسطین منتشر کرد٬ چهره‌ای ناشناخته در عالم سیاست بود؛ اما نام او زمانی در شبکه‌های اجتماعی برای کاربران ایران مورد توجه قرار گرفت که در ویدیویی بعد از شکست تیم ملی ایران مقابل انگلیس در جام جهانی او از فوتبالیست‌های ایرانی و تیم ملی ایران حمایت کرد. او برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت کرد و گفت امیدوارم ایران بتواند در بازی‌های دیگر شکست سنگین مقابل با انگلیس را جبران کنند.

موضع‌گیری‌های مایا صباغ در شبکه‌های اجتماعی همواره مورد استقبال کاربران طرفدار رژیم ایران موسم به «ارزشی‌ها» قرار گرفته است.

از سوی دیگر این کنگره بی دستاورد٬ بدون مشخص بودن بودجه‌ صرف شده٬ به پایان رسید. در شرایطی که ایران درگیر ابربحران تورم است٬ هیچ کدام از برگزار کنندگان این کنگره توضیح ندادند که بودجه آن از کدام منبع تامین شده و به چه مقدار بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم