افشای تیم ترور شهروند اسرائیلی در گرجستان از اعضای «واحد 400» سپاه

شش عضو واحد 400 سپاه پاسداران که مسئولیت عملیات‌های ترور در خارج از ایران را برعهده دارند، در ترور نافرجام «ایتسیک موشه»، تاجر و رئیس اتاق بازرگانی مشترک اسرائیل و گرجستان دست داشته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گروه هکری «بک دور»، اسامی و محل زندگی اعضای ایرانی تیمی که در ترور یک شهروند اسرائیلی در گرجستان نقش داشتند را منتشر کرده‌ است.

این اطلاعات که به دست شبکه خبری «ایران اینترنشنال» رسیده، نشان می‌دهد شش عضو «واحد 400» سپاه پاسداران که مسئولیت عملیات‌های ترور به‌دستور مقامات عالی سپاه و دفتر رهبر جمهوری اسلامی را در خارج از ایران برعهده دارند، در ترور نافرجام «ایتسیک موشه»، تاجر و رئیس اتاق بازرگانی مشترک اسرائیل و گرجستان دست داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، اسامی اعضای اصلی این تیم ترور به شرح زیر است:

محسن رفیعی میاندشتی، 37 ساله و ساکن کوچه هنر در میاندشت شهر اصفهان و فرهاد فشایی، همکار میاندشتی که به‌همراه یک شهروند گرجستانی بازداشت و تحت بازجویی است.

حسین رهبان، 45 ساله متولد بندرگز و ساکن بلوار جلیل سیدعلی در محله تهرانپارس تهران که در این عملیات فرماندهی میاندشتی و فشایی را برعهده داشته است.

محمدرضا عربلو، 59 ساله و اهل هیدج زنجان که در کوچه رازی این شهر کوچک سکونت دارد. عربلو، مدیر بالادستی فشایی، میاندشتی و شهروند گرجستانی بازداشت‌شده، است.

علی فیضی‌پور، 40 ساله و ساکن خیابان محتشم در محله بهداری ارومیه که رئیس این عملیات ترور بوده است.

حامد عبداللهی، سردار سپاه و آمر این عملیات که حسین رهبان مستقیما دستور ترور شهروند اسرائیلی در خاک گرجستان را از او گرفته است.

این اطلاعات در حالی منتشر می‌شود که در آبان‌ماه سال جاری، پلیس گرجستان نقشه ترور ایستیک موشه را در خاک این کشور خنثی و چندین نفر از جمله چند شهروند ایرانی و دو شهروند دوتابعیتی گرجستانی-ایرانی را دستگیر کرد.

ایستیک موشه یکی از اعضای ارشد نمایندگی آژانس یهود در روسیه بوده و «خانه اسرائیل» که با هدف بهبود تصویر اسرائیل در اروپای شرقی تاسیس شده، از ابتکارات او بوده است.

در سال‌های گذشته، گزارش‌هایی از عملیات‌ واحد 400 نیروی قدس سپاه پاسداران در خاک کشورهای همسایه منتشر شده است.

گفته می‌شود حامد عبداللهی، فردی که دستور ترور موشه را به فرمانده عملیات حسین رهبان داده، مسئول واحد 400 نیروی قدس سپاه پاسداران است.

عبداللهی یکی از چهره‌های تحت تعقیب سپاه پاسداران است و از سال 1390 در لیست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم