ایران ورود چهار هواپیمای ایرباس محوشده از رادارها به این کشور را تایید کرد

پیش از این، چندین نشریه تخصصی هوانوردی گزارش داده بودند که این هواپیماها به شکل «مرموزی» در مسیر خود به ازبکستان ناپدید شده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حسن خوشخو، معاون هوانوردی و امور بین‌المللی سازمان هواپیمایی ایران، ورود چهار هواپیمای ایرباس محوشده از رادارها به خاک ایران را تایید کرد.

به گزارش «ایسنا»، خوشخو در این زمینه گفت، 4 فروند ایرباس 340 ساخت کشور فرانسه به ایران وارد شده است. او درباره جزئیات این واردات توضیح دیگری ارائه نداد.

پیش از این، چندین نشریه تخصصی هوانوردی گزارش داده بودند که این هواپیماها به شکل «مرموزی» در مسیر خود به ازبکستان ناپدید شده بودند.

بنا به گزارش نشریه اینترنتی آئروتلگراف، در بهار سال 2019 چندین فروند هواپیماهای ایرباس S-340 ترکیه که سه سال از مدت زمان مجاز پرواز آنها گذشته بود، از رده خارج و زمین‌گیر شدند اما پس از چندی چهار فروند از آنها با شماره ثبت جدید به ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی منتقل شدند.

طبق گزارش مذکور، این هواپیماها برای بیش از سه سال و نیم دیگر با شماره ثبت (2-AVRA-2 ،AVRB-2 ،AVRC-2 ،AVRD) تحت مالکیت شرکت تازه تاسیس «آورو گلوبالکه» در آفریقای جنوبی پرواز کردند.

بر اساس این گزارش، هر چهار هواپیما روز 23 دسامبر از فرودگاه ژوهانسبورگ برخواستند، اما هیچ‌گاه به مقصد خود نرسیده و از رادارها محو شده بودند.

گزارش نشریه‌های تخصصی هوانوردی افزوده است، این چهار هواپیما توسط شرکت هواپیمایی «ماهان» خریداری شده و به‌زودی برای پرواز در شبکه هواپیمایی ایران، شماره ثبت جدید دریافت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید