تداوم اعتراضات شبانه در ایران؛ افزایش شمار کشته‌شدگان به 508 تن

بنا به گزارش هرانا، 667 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1218 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهروندان معترض در ایران، در ادامه خیزش سراسری برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی، شامگاه چهارشنبه 7 دی، بار دیگر با تجمع اعتراضی در نقاط مختلف کشور شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

معترضان در محله «بهارستان» شهرستان سقز، زادگاه ژینا (مهسا) امینی با برافروختن آتش و ایجاد راهبندان علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شعار دادند.

شهروندان معترض در عمیدیه (امیدیه) در خوزستان، بنر تبلیغاتی اداره اطلاعات در این شهر که مردم را به جاسوسی علیه یکدیگر دعوت می‌کند به رنگ خون آغشتند.

بنا بر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، بخشداری شهر «کلمه» از توابع استان بوشهر با کوکتل مولوتف مورد حمله قرار گرفته است.

معترضان همچنین در سعادت‌آباد تهران از بالکن‌ها و پشت‌بام خانه‌های خود شعارهای «مرگ بر بسیجی» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

در همین راستا آنتونیو تایانی وزیر خارجه ایتالیا با عمل به وعده‌ای که پیش‌تر درباره احضار سفیر جدید جمهوری اسلامی در رم داده بود، محمدرضا صبوری را احضار و «خشم و نگرانی» و مراتب اعتراض دولت ایتالیا علیه سرکوب مرگبار معترضان در ایران را ابراز کرد.

تکذیب «لغو حکم» قره‌حسنلو

امیر هاشمی، مدیر روابط عمومی دیوان عالی ایران صدور لغو حکم اعدام حمید قره‌حسنلو، پزشک معترض بازداشت‌شده در اعتراضات سراسری این کشور را تکذیب کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران پیشتر خبر داده بود که حکم اعدام این پزشک معترض لغو شده است. قره‌حسنلو به اتهام قتل یک مامور حکومتی بازداشت شده بود.

508 کشته

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه چهارشنبه هفتم دی، در جریان اعتراضات سراسری ایران 508 نفر کشته شدند که 69 تن از آنها کودک بودند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در این مدت 18 هزار و 666 معترض هم بازداشت شده‌اند که تنها هویت 4137 نفر از آنها مشخص شده ‌است.

بنا به گزارش هرانا، 667 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1218 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید