روایت همسر خبرنگار بازداشتی از شرایط نامناسب زندان قائمشهر

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران اعلام کرد از آغاز اعتراضات سراسری در ایران دست‌کم 57 روزنامه‌نگار به‌دلیل پوشش اخبار این اعتراضات توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بهناز میرمطهریان، همسر احسان پیربرناش، خبرنگار ورزشی و طنزنویس اجتماعی که دو ماه پیش در مازندران بازداشت شد، در یک پست اینستاگرامی نوشت که همسرش در قرنطینه زندان قائمشهر در شرایط «غیرانسانی» به سر می‌برد.

میرمطهریان نوشت: «60 روز می‌شود که احسان را برده‌اند. بعد از 12 روزی که در شرایط سخت بازجویی سپری شد، احسان 48 روز است که در شرایط غیرانسانی قرنطینه زندگی می‌کند.»

Advertisement

به گفته همسر این زندانی در ماه‌های اخیر قرنطینه زندان قائمشهر که تنها اتاقی 25 متری است طی چند ماه گذشته به محل نگهداری زندانیان سیاسی و معترضان بازداشتی تبدیل شده است و تا 68 نفر در خود جای داده است.

همسر احسان پیربرناش، همچنان نوشت که زندانیان سیاسی زندان قائمشهر در قرنطینه، از حداقل حقوق شهروندی خود در زندان محروم‌ هستند.

احسان پیربرناش که 6 آبان به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد یکی از ده‌ها خبرنگار ایرانی است که از آغاز اعتراضات سراسری تاکنون ایران بازداشت شدند.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران اعلام کرد از آغاز اعتراضات سراسری در ایران دست‌کم 57 روزنامه‌نگار به‌دلیل پوشش اخبار این اعتراضات توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

براساس گزارش‌ بخش فارسی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، از مجموع 57 روزنامه‌نگار بازداشتی تاکنون 30 نفر آزاد شده‌اند.

از سویی، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «آمار روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده از آغاز اعتراضات اخیر بر مبنای گزارش‌های رسمی و غیررسمی حدود 70 نفر بوده که تعدادی از این افراد با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید