انتصاب یک نیروی امنیتی به سمت استانداری خوزستان

انتخاب یک مدیر امنیتی برای استانداری خوزستان رویکرد دولت جمهوری اسلامی در چگونگی تعامل با چالش‌های سیاسی اجتماعی در کشور را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه شرایط اعتراضی در ایران، «علی‌اکبر حسینی محراب»، معاون اقتصادی پیشین وزارت اطلاعات و مشاور سابق وزیر اطلاعات ایران بجای صادق خلیلیان به عنوان استاندار جدید خوزستان منصوب شد.

علی بهادری‌جهرمی، سخنگوی دولت ایران چهارشنبه 7 دی پس از پایان جلسه هیئت دولت با اعلام این خبر گفت که حسینی محراب پیشتر مسئولیت «قرارگاه تنظیم بازار دولت در سال جاری» را نیز بر عهده داشته است.

حسینی محراب که متولد مشهد و از نزدیکان ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به‌شمار می‌رود، مشاور دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران را نیز برای مدتی در اختیار داشته است.

انتصاب یک مدیر امنیتی برای استانداری خوزستان رویکرد دولت جمهوری اسلامی در چگونگی تعامل با چالش‌های سیاسی اجتماعی در کشور را نشان می‌دهد.

به گفته فعالان سیاسی استان، شرایط خوزستان به گونه‌ای است که دولت رئیسی ترجیح داده بجای انتخاب مدیری با پیشینه اجرایی، فردی امنیتی با هدف افزایش فشارها به مردم و فعالان را برای عالی‌ترین پست استان برگزیند.

طی اعتراضات سراسری جاری در ایران، شهرستان ایذه شاهد کشتار مردم توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بود که در جریان آن کیان پیرفلک، کودک 9 ساله اهل این شهرستان کشته شد.

در همین رابطه، صدها نفر از فعالان مدنی و مردم عادی عرب نیز بازداشت شده که عماد حیدری، مهدی فرحانی و علی باوی تحت شکنجه در بازداشتگاه‌های امنیتی اهواز کشته شدند.

در دوران مدیریت حسینی محراب بر قرارگاه تنظیم بازار در سال جاری، نرخ تورم برخی کالاها در ایران رکورد تاریخی را پشت سر گذاشت و بعضی کالاهای اساسی تا 250 درصد شاهد افزایش قیمت بودند.

تغییر استاندار خوزستان دومین تغییر استانداران در دولت رئیسی پس از انتصاب محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق ایران و از سرداران سپاه پاسداران به استانداری سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید