همزمان با چهلم کیان پیرفلک ماموران کودکی 12 ساله را در هرمزگان به‌ضرب گلوله کشتند

مردم ایران طی 100 روز گذشته از آغاز اعتراضات ضد‌حکومتی همواره در واکنش به کشتار کودکان شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «حکومت بچه‌کش نمی‌خواهیم» سر داده و نمادهای سرکوب و کودک‌کشی را در شهرهای مختلف این کشور به آتش کشیده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در چهلمین روز از کشته شدن کیان پیرفلک کودک ایذه‌ای، توسط ماموران امنیتی رژیم جمهوری اسلامی، منابع محلی استان هرمزگان در جنوب ایران اعلام کردند که یک دختربچه 12 ساله، به نام «سها اعتباری» نیز بر اثر شلیک نیروهای پلیس به یک خودرو پژو در مسیر لامرد-بستک، کشته شده است.

خبرگزاری «هرانا»، با انتشار این خبر اعلام کرده که این دختربچه شامگاه ی‌ شنبه 4 دی‌ماه سرنشین خودرویی بوده که در محل ایست بازرسی نیروی انتظامی متوقف شده بود ولی ماموران به سوی آن اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

روز دوشنبه 5 دی‌ماه بعد از انتشار این خبر، خبرگزاری‌ ‌«فارس» به نقل از احمد جباری، نماینده مناطق غربی هرمزگان، نوشته است که خودرو شخصی بوده است.

همچنین فارس به نقل از مهرداد مشوق، جانشین انتظامی هرمزگان روز دوشنبه 5 دی، مدعی شده‌ است که این خودرو حامل «مواد مخدر» بوده است.

او با مقصر دانستن راننده خودرو، اعلام کرده که چون خودرو «شیشه‌های دودی غلیظ» داشته»، ماموران مشکوک شده و دستور توقف داده‌اند، ولی «راننده بدون توجه به دستور پلیس با افزایش سرعت اقدام به فرار کرده» است.

او سپس با ادعای این که ماموران پلیس ابتدا لاستیک خودرو را هدف قرار داده‌اند، افزود:«با توجه به پستی و بلندی‌های متعدد مسیر و پنچر شدن خودرو، متاسفانه یکی از سرنشینان خودرو مورد اصابت تیر قرار گرفت.»

از ابتدای اعتراضات ضد‌حکومتی جاری در ایران که در واکنش به حجاب اجباری، خشونت علیه زنان و کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد، آغاز شده تاکنون بنا بر گزارش «هرانا» 69 کودک زیر 18 سال در معرض انواع خشونت‌ها و از جمله هدف شلیک کور و غیرقانونی ماموران امنیتی و نیروهای سرکوب رژیم جمهوری اسلامی کشته شده‌اند که تازه‌ترین آن «سها اعتباری» دختربچه 12 ساله اهل هرمزگان است.

پیش از او کیان پیرفلک، کودک 10 ساله ایذه‌ای که روز 25 آبان‌ماه در خودروی شخصی‌شان به‌همراه پدر، مادر و برادر کوچک‌تر از خود در مسیر بازگشت به خانه بود، در اثر شلیک مستقیم و از نزدیک با گلوله‌های جنگی ماموران سرکوب‌ کشته شد.

پیش از کیان، منا نقیب، کودک هشت ساله بلوچ نیز در جریان اعتراضات در اول آبان‌ماه در حالی که به‌همراه خواهرش از مدرسه باز می‌گشت در اثر شلیک مستقیم نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی و اصابت گلوله به سرش کشته شده بود.

مردم ایران طی 100 روز گذشته در واکنش به کشتار معترضان و از جمله زنان و کودکان ضمن تداوم بخشیدن به اعتراضات خود برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی همواره شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «حکومت بچه‌کش نمی‌خواهیم» سر داده و نمادهای سرکوب و کودک‌کشی را در شهرهای مختلف این کشور به آتش کشیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید