صدور حکم 20 سال حبس برای چهار معلم در دیواندره

به گزارش «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان»، به‌دنبال تحصن معلمان و فرهنگیان شهر مهاباد در اول و دوم آبان سال جاری، کریم سلیمانی، مدیر اداره آموزش و پرورش مهاباد علیه بیش از 15 معلم پرونده تخلف اداری تشکیل داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شعبه اول «دادگاه انقلاب سنندج»، امید شاه‌محمدی، پرویز احسنی، کاوه محمدزاده و هیوا قریشی، از اعضای شاخه دیواندره انجمن صنفی معلمان کردستان را به جمعاً 20 سال زندان محکوم کرد.

اتهام این افراد «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق عضویت در حزب «پژاک»، از احزاب مخالف جمهوری اسلامی عنوان شده است.

به گزارش سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، نیروهای اداره اطلاعات شهر دیواندره، 25 خرداد به خانه این 4 نفر هجوم برده و علاوه بر ضرب و شتم آن‌ها، با همسر دو نفر از آن‌ها «برخورد فیزیکی» کردند.

قاضی این پرونده حسین سعیدی است که رامین حسین‌پناهی، دیگر شهروند کرد را در سال 96 به اعدام محکوم کرده بود.

ادامه اعتراض معلمان در ایران

معلمان شاغل و بازنشسته شهر مهاباد، دوشنبه 5 دی، با انتشار بیانیه‌ای اقدام اداره آموزش و پرورش این شهر برای پرونده‌سازی علیه 15 معلم در مهاباد را محکوم کردند.

به گزارش «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان»، به‌دنبال تحصن معلمان و فرهنگیان شهر مهاباد در اول و دوم آبان سال جاری، کریم سلیمانی، مدیر اداره آموزش و پرورش مهاباد علیه بیش از 15 معلم پرونده تخلف اداری تشکیل داده است.

معلمان شهر مهاباد در این بیانیه تأکید کرده‌اند که «تمام‌قد از همکاران عزیز و دلسوزمان حمایت نموده و از هیئت بدوی تخلفات اداری استان می‌خواهیم نسبت به پرونده‌سازی‌های انجام شده، موضع مستقل و منصفانه داشته باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید