تظاهرات شبانه در دشتی هرمزگان؛ اعتراضات پراکنده در دیگر شهرها

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توییتی با اعلام حمایت از اعتراضات زنان و معترضان ایرانی، آن‌ها را «شجاع» خواند و گفت که مبارزه زنان برای حقوق‌شان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معترضان سوگوار شامگاه دوشنبه 5 دی‌ در شهر دشتی استان هرمزگان، بعد از حضور در مراسم چهلم «حامد ملایی»، از کشته‌شدگان اعتراضات جاری در ایران در خیابان‌ها تجمع و علیه رژیم جمهوری اسلامی شعار دادند.

معترضان در شهر دشتی، همچنین با سردادن شعار «حکومت بچه‌کش نمی‌خوایم‌ نمی‌خوایم»، کشتار کودکان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

مراسم چهلم آرام حبیبی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات ضدحکومتی، روز گذشته در آرامستان «بهشت محمدی» سنندج برگزار شد. در این مراسم مادر آرام حبیبی کبوتر سفیدی را آزاد کرد.

در شامگاه چهلم کیان پیرفلک ویدیویی از شهر بومهن استان تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نصب بنری حاوی نوشته «بابا میثم بلاخره فهمیدی من را کشتن»در گرامی‌داشت یاد این کودک 9 ساله اهل ایذه خوزستان، که شامگاه 25 آبان، در اثر تیراندازی نیروهای سرکوب رژیم کشته شد، را نشان می‌دهد.

در ادامه اعتراضات سراسری در ایران شماری از معترضان ضدحکومتی، در مهاباد، ضمن اعتراض و برافروختن آتش و ایجاد راهبندان در خیابان‌ها با سر دادن شعار «ژن ژیان ئازادی»، خواستار سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی شدند.

در همین راستا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دوشنبه در توییتی با اعلام حمایت از اعتراضات زنان «شجاع» و معترضان ایرانی، آن‌ها را «شجاع» خواند و گفت که مبارزه زنان برای حقوق‌شان ادامه دارد.

خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، حدود سه ماه گذشته، با قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس گشت ارشاد آغاز و به سرعت به اعتراضات گسترده در سراسر کشور تبدیل شد.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گزارش داد که تاکنون 507 شهروند طی اعتراضات سراسری جاری توسط نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید