رئیس سابق موساد: اسرائیل باید برای حمله ویژه به برنامه هسته‌ای ایران آماده شود

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر منتخب اسرائیل پیش‌تر ضمن اعلام انگیزه خود از بازگشت به قدرت برای نجات جهان از خطر ایران، تاکید کرده بود که تمام تلاش‌های خود را برای ممانعت از دست‌یابی رژیم جمهوری اسلامی به تسلیحات هسته‌ای به‌کار خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زوهر پالتی، رئیس سابق دفتر سیاسی-نظامی وزارت دفاع و مدیر سابق اطلاعات موساد، می‌گوید که ایران روزها یا هفته‌‌ها تا غنی‌سازی 90 درصدی اورانیوم برای مقاصد نظامی فاصله دارد.

او که با روزنامه «تایمز اسرائیل» صحبت کرده، می‌گوید که ایران به سطح پیشرفته‌تری از غنی‌سازی اورانیوم دست یافته و چنین سطحی هر چند «به این معنی نیست که آن‌ها می‌توانند فورا یک سلاح هسته‌ای بسازند ... اما بسیار بد است و ما هرگز به چنین سطحی (از تهدید) نزدیک نشده بودیم.»

در گزارشی که تایمز اسرائیل دوشنبه پنجم دی‌ماه از گفت‌وگوی خبرنگار خود تال اشنایدر با پالتی منتشر کرده، او با تاکید بر این‌که اسرائیل از توان نظامی حمله به نیروگاه‌های هسته‌ای ایران برخوردار است، می‌گوید: «نمی‌خواهم ضمنی بگویم که اسرائیل این توان را دارد، می‌گویم که اسرائیل این توانایی را دارد.

معتقدم اسرائیل باید برای یک حمله ویژه به برنامه هسته‌ای ایران آماده شده و در آینده‌ای نزدیک «تصمیمات جدی» اتخاذ کند.»

پالتی درباره اختلافات سیاسی داخلی جاری در اسرائیل می‌گوید: «ایران یک موضوع مستقل نیست. امنیت ملی ما و روابط استراتژیک ما با ایالات متحده بالاتر از همه چیز است. هیچ کاری در اسرائیل بدون آمریکایی‌ها انجام نمی‌شود.»

رئیس سابق موساد در حالی این اظهارات را بیان کرده که پیش‌تر، نخست‌وزیر منتخب اسرائیل، «بنیامین نتانیاهو»، گفته بود که دوباره به قدرت بازگشته تا جهان را از خطر ایران نجات دهد.

او گفته بود که مانند 15سالی که در قدرت سیاسی بوده، تمام تلاش‌های خود را به‌کار خواهد گرفت تا جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای دست نیابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید