دادستان کل ایران: هیئت پزشکی نظر نهایی درباره مهسا امینی را اعلام نکرده است

مقامات جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات اخیر به‌رغم وجود ویدیوهای فراوان و شواهد بسیار دیگر مسئولیت کشته‌شدن هیچ یک از معترضان را نپذیرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با گذشت 103 روز از خیزش مردمی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی و کشته‌شدن بیش از 507 نفر، محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران می‌گوید خانواده مهسا (ژینا) امینی مجددا از سازمان نظام پزشکی شکایت کرده‌ و پرونده برای «کارشناسی» به هیئت پزشکی فرستاده شده است.

دادستان کل کشور، یک‌شنبه 4 دی، در اینباره گفت: «پزشکی قانونی نظرات جامع و کامل کارشناسی در این پرونده را اعلام کرد و خانواده خانم امینی مجدد شکایتی را از نظام پزشکی مطرح کردند.»

منتظری، همچنین اعتراضات سراسری جاری در ایران را به «دشمنان» نسبت داد.

سازمان پزشکی قانونی ایران 15 مهر با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که علت مرگ مهسا امینی «ناشی از اصابت ضربه به سر، اعضا و عناصر حیاتی بدن نبوده است» و فوت شدن او به دلیل «عوامل زمینه‌ای» بوده است.

امجد امینی، پدر مهسا، در این مدت، بارها تاکید کرده که فرزندش هیچگونه بیماری زمینه‌ای نداشته است.

مقامات جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات اخیر به‌رغم وجود ویدیوهای فراوان و شواهد بسیار دیگر مسئولیت کشته‌شدن هیچ یک از معترضان را نپذیرفته‌اند.

خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، حدود سه ماه گذشته، با قتل مهسا امینی توسط پلیس گشت ارشاد آغاز و به سرعت به اعتراضات گسترده در سراسر کشور تبدیل شد.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گزارش داد که تاکنون 507 شهروند طی اعتراضات سراسری جاری توسط نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

در گزارش هرانا آمده که طی این مدت، 69 «کودک» ‌نیز کشته شده و 18 هزار و 516 نفر نیز بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید