بازداشت دست‌کم 650 دانشجو از آغاز اعتراضات سراسری در ایران

به گفته کانون بین‌المللی دانشگاهیان ایرانی، «21 دانشجو به جرم اعتراض مسالمت‌آمیز، حکم‌هایی تا 5 سال حبس گرفته‌اند و حکم شلاق نیر برای تعدادی از آنها لحاظ شده» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«کانون بین‌المللی دانشگاهیان ایرانی»، در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها از «ربوده شدن» صدها دانشجو توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی خبر داد و نوشت که از آغاز اعتراضات ضدحکومتی در ایران تاکنون بیش از 650 دانشجو بازداشت و به زندان‌ها منتقل شده‌اند.

کانون بین‌المللی دانشگاهیان ایرانی، در نامه خود خواستار مشخص شدن عاملان قتل دانشجویان کشته‌شده در اعتراضات و پیگیری وضعیت دانشجویان زندانی است.

Advertisement

در ادامه این نامه آمده که سرکوب اعتراضات دانشجویی «مایه شرمساری وزارت علوم و بهداشت ایران» است.

به گفته این کانون، «21 دانشجو به جرم اعتراض مسالمت‌آمیز، حکم‌هایی تا 5 سال حبس گرفته‌اند و حکم شلاق نیر برای تعدادی از آنها لحاظ شده» است.

دانشجویان در این نامه همچنین خواستار استعفای مسئولان بی‌کفایت دانشگاه‌ها شده و نوشته‌اند: «چنانچه روسای دانشگاه‌ها توانایی لازم جهت حمایت از دانشجویان دانشگاه تحت مدیریتشان را ندارند، انتظار می‌رود در اسرع وقت از سمت خود استعفا دهند.»

خبرگزاری «هرانا» نیز گزارش داد از آغاز اعتراضات سراسری جاری در 26 شهریور تا روز شنبه سوم دی دست‌کم‌ 664 دانشجو توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

طبق گزارش مذکور، در جریان اعتراضات کنونی 144 دانشگاه در سراسر کشور شاهد تجمعات اعتراضی دانشجویان بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید