مولوی عبدالحمید: بقای حکومت در گروی مشروعیت مردمی است

او خاطرنشان کرد، اقدام جمهوری اسلامی برای قتل شهروندان ایرانی در مقایسه با رابطه بین سایر حکومت‌ها و شهروندانشان کم‌سابقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان در اظهاراتی بقای یک حکومت را در گروی مشروعیت مردمی دانست و تأکید کرد که هیچ حکومتی با «اسلحه و زندان» نتوانسته قدرت خود را حفظ کند.

اسماعیل‌زهی، جمعه 2 دی، در سخنرانی نماز جمعه این هفته، اتهام «افساد فی الارض» علیه معترضان را نادرست دانست و گفت، جمهوری اسلامی تنها تا زمانی در قدرت باقی خواهد ماند که از مشروعیت مردمی برخوردار باشد.

او خاطرنشان کرد، اقدام جمهوری اسلامی برای قتل شهروندان ایرانی در مقایسه با رابطه بین سایر حکومت‌ها و شهروندانشان کم‌سابقه است. او همچنین از نظامیان جمهوری اسلامی خواست تا از سرکوب اعتراضات خودداری کنند.

مولوی عبدالحمید گفت، عملکرد جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته باعث شده است که نخبگان از این کشور مهاجرت کرده و با «دلار 40 هزار تومانی» هیچ‌گاه به کشور بازنگردند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان در این اظهارات، از «قربانی‌کردن دین برای حکومت اسلامی» انتقاد کرد و گفت، حکومت اسلامی زمانی مناسب است که خواسته اکثریت مردم باشد.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی همچنین از مقامات طالبان خواست تا زمینه تحصیل زنان افغانستانی در مدارس و دانشگاه‌ها را فراهم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید