احتمال دیپورت «عبدالسلام عثمانی‌نژاد» فعال عرب اهوازی از ترکیه به ایران

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» گزارش داد شامگاه پنج‌شنبه 24 آذر بیش از صد پناهجو در مسیر بندر مارماریس توسط نیروهای پلیس ترکیه بازداشت شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان حقوق بشر اهواز، «اهرو» گزارش داد که «عبدالسلام عثمانی‌نژاد» از پناهجویان عرب اهوازی در شهر «مغلا» ترکیه بازداشت و به مرکز «گری گوندر مرکزی» منتقل شده و احتمال دیپورت او به ایران افزایش یافته است.

به گزارش این سازمان، عثمانی‌نژاد، معروف به «ابوطه» از اهالی شهرستان معشور (ماهشهر) از اعضای موسسه فرهنگی «الهلال» بود که به‌دلیل فعالیت‌های مدنی در اردیبهشت‌ماه 1399 شمسی توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد.

بنا به گزارش اهرو، این شهروند اهوازی که متاهل و دارای دو فرزند است پس از قراردادن وثیقه، به‌طور موقت از زندان آزاد می‌شود اما به‌دلیل شکنجه‌های بسیار در دوران بازداشت و احتمال مجازات سنگین تصمیم به خروج از ایران می‌گیرد.

به گفته این سازمان حقوق بشری، عثمانی‌نژاد هم‌اینک در خطر بازگرداندن به ایران بوده و با توجه به شرایط کنونی ایران که سبب شده دستگاه قضایی جمهوری اسلامی علیه معترضان مسالمت‌جو‌ احکام اعدام و زندان‌های بلندمدت صادر کند، در صورت این اقدام جان وی به خطر خواهد افتاد.

این سازمان حقوق بشری هویت شماری از این پناهجویان که از فعالین سیاسی کُرد هستند را به نام‌های «حسین منبری (آمانج) و همسرش شَوگار محمدی، ناصر کمانگر و همسرش آرزو مولانایی و دو فرزند، صباح نیکخواه و همسرش شلیر به همراه دو فرزند» اعلام کرد.

هه‌نگاو تاکید کرده در صورت دیپورت این افراد به ایران جانشان با خطر جدی روبرو خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید