افزایش شمار کشته‌شدگان اعتراضات جاری در ایران به 506 نفر

با وجود سرکوب اعتراضات توسط حاکمیت، شهرهای مختلف ایران در شب گذشته شاهد سر دادن شعارهای شبانه ضدحکومتی و اعتراضات پراکنده بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه سه‌شنبه 29 آذر، در جریان اعتراضات سراسری ایران 506 نفر کشته شدند که 69 تن از آنها کودک بودند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در این مدت 18 هزار و 457 معترض هم بازداشت شده‌اند که تنها هویت 4003 نفر از آنها مشخص شده ‌است.

بنا به گزارش هرانا، 652 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1194 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

با وجود تلاش حاکمیت برای سرکوب این اعتراضات، شهرهای مختلف ایران در شب گذشته شاهد سر دادن شعارهای شبانه ضدحکومتی و اعتراضات پراکنده بوده است.

همزمان بر اساس گزارش اکانت توییتر «نت‌بلاکس»، در شهر سنندج در استان کُردستان، دو روز است که اینترنت به‌طور کامل قطع شده است. این در حالیست که گزارش‌های دیگری نیز از اختلال و کندی شدید سرعت اینترنت در شهرهای مختلف ایران، از جمله تهران مخابره شده است.

سازمان «عفو بین‌الملل»، پیشتر با انتشار بیانیه‌ای، تاکید کرده بود که قوه قضائیه ایران ابزاری برای «انتقام‌جویی» مقامات از مردم این کشور است.

خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، حدود سه ماه گذشته، با قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس گشت ارشاد آغاز و به سرعت به اعتراضات گسترده در سراسر کشور تبدیل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید