سخنگوی قوه قضائیه ایران معترضان را به اعدام‌های بیشتر تهدید کرد

قوه قضائیه ایران پیشتر محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد از معترضان بازداشتی را به اتهام محاربه و افساد فی الارض اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه ایران با انتقاد از مخالفان صدور احکام «محاربه» و «افساد فی الارض» برای معترضان گفت که «سزای کسانی که در زمین ظلم می‌کنند، جز دار نیست.»

ستایشی، سه‌شنبه 29 آذر، در گفت‌وگو با رسانه‌ها از «اساتید، حقوقدانان، روحانیون، مردم و کسانی که مطالبی را مطرح کردند و متاسفانه در برخی جاها موجب تردید نسبت به صحت آرای احکام صادره قطعی از ناحیه مراجع صادرکننده را فراهم کردند»، انتقاد و آن را «تشویش اذهان عمومی نسبت به احکام صادره» توصیف کرد.

قوه قضائیه ایران پیشتر محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد از معترضان بازداشتی را به اتهام «محاربه» و «افساد فی الارض» اعدام کرد.

این اعدام‌ها واکنش منفی بسیاری در داخل و خارج از ایران داشته به‌طوری که‌ برخی مقامات پیشین قوه قضائیه جمهوری اسلامی نیز اطلاق چنین اتهاماتی به معترضان را خلاف شرع و غیرقانونی دانستند.

در همین رابطه، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با اکثریت آرا به تشکیل «کمیته حقیقت‌یاب» بین‌المللی برای بررسی بکارگیری خشونت علیه معترضان در ایران رای داد و شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل هم جمهوری اسلامی را به‌دلیل عدم رعایت حداقلی از حقوق زنان از کمیسیون مقام زن اخراج کرد.

بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و حقوقی اروپایی هم با پذیرش «کفالت سیاسی» معترضان بازداشتی در ایران، خواستار لغو اتهام محاربه علیه این معترضان و آزادی آنها شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید