دولت یمن: تنش‌آفرینی حوثی‌ها برای منحرف کردن اذهان از اعتراضات ایران است

وزیر خارجه یمن: تشدید تنش‌های اخیر حوثی‌ها با افزایش اعتراضات مردمی در ایران مرتبط است و این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت تهران می‌کوشند نگاه‌ها را از تظاهرات و مطالبات مردم ایران که برای سرنگونی رژیم در این کشور ادامه دارد، منحرف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دولت یمن از تلاش‌های آمریکا برای توقیف و رهگیری محموله‌های تسلیحاتی قاچاق شده توسط رژیم ایران برای شبه‌نظامیان حوثی تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری یمن، احمد بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن، سه‌شنبه 29 آذر در دیدار با استفان فاگین، سفیر آمریکا در این کشور رژیم ایران را به تهدید امنیت گذرگاه‌های ناوبری و تجارت بین‌المللی و گسترش آشوب در این مناطق و تمامی منطقه از طریق پشتیبانی مالی و نظامی از شبه‌نظامیان حوثی و ارسال سلاح به این گروه متهم کرد.

بن مبارک در این دیدار همچنین رویدادهای یمن و آینده روند صلح در سایه تداوم کارشکنی‌های حوثی‌ها و تشدید تنش خطرساز علیه تاسیسات اقتصادی را با سفیر آمریکا در میان گذاشت.

وزیر خارجه یمن با هشدار نسبت به پیامدهای تداوم حملات تروریستی حوثی‌ها بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم یمن، بر لزوم برداشتن گام‌های قاطعانه به هدف بازداشتن این گروه تروریستی و جلوگیری از حملات مستمر آنها علیه زیرساخت‌ها و تاسیسات غیرنظامی و تجاری تاکید ورزید.

سفیر آمریکا نیز با تاکید بر موضع ایالات متحده در حمایت از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای دستیابی به صلح در یمن، حمایت واشینگتن از شورای ریاستی یمن، امنیت، وحدت و ثبات این کشور را اعلام کرد.
وزیر امور خارجه یمن در این دیدار همچنین تاکید کرد که هدف قراردادن تاسیسات نفتی و خطوط کشتیرانی توسط شبه‌نظامیان حوثی، تهدیدی علیه منافع بین‌المللی و چالشی است که باید با تمام ابزارهای ممکن با آن مقابله کرد.

لزوم اتخاذ تدابیر ملموس

بن مبارک روز گذشته در گفت‌وگو با پیتر سمنبی، فرستاده ویژه سوئد به یمن در ریاض نیز بر لزوم اتخاذ تدابیر بین‌المللی ملموس علیه اقدامات تروریستی حوثی‌ها تاکید ورزید.

بن مبارک افزود که شبه‌نظامیان حوثی دیگر صرفا یک گروه کودتاگر و تهدیدی داخلی نیستند، بلکه به تهدیدی علیه منافع بین‌المللی و چالشی تبدیل شده‌اند که باید از هر طریق ممکن با آن مقابله کرد.

منحرف کردن اذهان عمومی از اعتراضات ایران

وزیر خارجه یمن، تشدید تنش‌های اخیر حوثی‌ها را با افزایش اعتراضات مردمی در ایران مرتبط دانست و گفت: «شبه‌نظامیان حوثی به دنبال منحرف کردن اذهان عمومی از تظاهرات و مطالبات مردم ایران هستند که همچنان برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی ادامه دارد.

احمد بن مبارک همچنین بر لزوم اتخاذ تدابیر ملموس از سوی جامعه جهانی در قبال این اقدامات تروریستی و ایستادگی قاطعانه در برابر نقش مخرّب شبه‌نظامیان حوثی و حمایت از تمامی اقدامات دولت یمن در راستای اجرای تصمیم شورای دفاع ملی به‌منظور قرار دادن حوثی‌ها در فهرست سازمان‌های تروریستی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید