ادامه اعتراضات شبانه در ایران؛ معترضان خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند

معترضان در تهران، کرج، رشت و مشهد به خیابان‌ها آمده و علیه حکومت شعار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار فراخوان‌های مختلف برای برگزاری تجمع اعتراضی روزهای آخر آذر در شهرهای مختلف ایران، شهروندان معترض در چندین شهر، از جمله تهران، کرج، رشت و مشهد به خیابان‌ها آمده و علیه حکومت شعار دادند.
در ویدیوهایی که از تهران در شامگاه دوشنبه 28 آذر منتشر شده، شهروندان در شهرک اکباتان در غرب این شهر، ضمن برگزایر تجمع اعتراضی، علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و سیاست اعدام شعار سر داده و می‌گویند: «مرگ بر جمهوری اعدامی.»


همچنین بر اساس ویدیوهایی که از محدوده خیابان انقلاب در مرکز تهران منتشر شده، شهروندان معترض، شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سر می‌دهند.
در ویدیوی دیگری که از گلشهر کرج در شامگاه دوشنبه 28 آذر منتشر شده، شهروندان خشمگین از اعدام معترضان، یک صدا نام «مجیدرضا رهنورد»، جوان معترض مشهدی را که تنها 23 روز بعد از بازداشت در 21 آذرماه اعدام شد، فریاد می‌زنند.


اعتراضات در شهرک نفت تهران نیز با تجمع شهروندان معترض و سر دادن شعارهای ضدحکومتی و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، در دوشنبه شب ادامه یافته است.
از قم، ویدیویی منتشر شده که نشان می‌دهد، معترضان یک پایگاه بسیج را در این شهر به آتش کشیده‌اند.


همزمان، معترضان ضدحکومتی شامگاه دوشنبه بیست و هشتم آذر، در رشت، با تجمع گسترده، روشن کردن اتش و سر دادن شعارهای ضدحکومتی خواهان سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی شدند.


در ویدیویی که از بلوار وکیل آباد مشهد منتشر شده نیز، مردم معترض با راهپیمایی و سر دادن شعار «زن زندگی آزادی»، اعتراض خود را علیه حکومت نشان دادند.


تجمع‌ در شهرهای مختلف ایران در حالی برگزار شده است که پیش‌تر کفیل سیاسی «محمد مهدی کرمی»، کلمانتین اوتان در توییتر خود از اجرای حکم اعدام این جوان در سحرگاه سه شنبه 29 آذرماه خبر داده بود.
بنا بر گزارش سازمان‌های حقوق‌بشری، دست‌کم 28 معترض، که برای 11 نفر آن‌ها حکم اعدام صادر شده در خطر اجرای این احکام ناعادلانه هستند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید