نیکی کریمی، بازیگر ایرانی: ديگر بس است، خسته شده‌ايم و به جان آمده‌ایم

از آغاز اعتراضات سراسری در ایران برخی از سینماگران زن ایرانی به‌طور علنی حجاب اجباری را از سر برداشته و با معترضان همراهی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی کریمی، بازیگر و کارگردان سینمای ایران، در واکنش به برخوردهای قضایی و امنیتی با سینماگران در ایران در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «ديگر بس است، خسته شده‌ايم و به جان آمده‌ايم.»

کریمی، یک‌شنبه 27 آذر، نوشت که تمام قرارداد‌های کاری‌ خود را فسخ کرده است.

او با اشاره به آنچه در سه ماه گذشته بر شهروندان ایران در جریان خیزش مردمی گذشته، نوشت: «كدام قصه الان مى‌تواند از حال اين روزهاى ما واقعى‌تر و درست‌تر باشد؟ كدام فريم و لحظه اصلا مى‌تواند واقعى‌تر و انعكاسى درست‌تر از ثبت اين لحظات و اتفاقات چند ماه گذشته باشد؟ ابعاد تخيل ما كى و تا به كجا مى‌توانست داستانى چنين تلخ و دهشتناک بيافريند؟»

نیکی کریمی در ادامه نوشت: «به كه مى‌توان پناه برد از اين همه ظلم و جفا؟ آن هم به مردم مظلوم و ستم‌ديده اين سرزمين كه هيچ وقت حقى مطالبه نكردند؟ و به جوانان اين مرز و بوم كه جوانى نكردند و آينده‌اى براى خود متصور نبوده و نيستند؟»

این بازیگر در این پست از هشتگ‌های «اعدام نکنید»، «ترانه علیدوستی»،‌ «جعفر پناهی» و «محمد رسول‌اف» استفاده کرده است.

از آغاز اعتراضات سراسری در ایران برخی از سینماگران زن ایرانی به‌طور علنی حجاب اجباری را از سر برداشته و با معترضان همراهی کردند.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی نیز برخی بازیگران زن از جمله کتایون ریاحی و هنگامه قاضیانی را به‌دلیل حمایت از اعتراضات و دفاع از حقوق زنان با اتهاماتی نظیر «اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مدتی بازداشت کردند.

روز گذشته خبر بازداشت ترانه علیدوستی، بازیگر مطرح سینمای ایران با واکنش‌های جهانی روبرو شد.

پیش از این، خانه سینمای ایران در بیانیه‌ای اعلام کرده بود در اعتراض به ادامه خشونت‌ علیه مردم و به‌دلیل احضار و بازداشت اعضای این نهاد هشدار می‌دهد اگر تهدید و بازداشت ادامه پیدا کند و سینماگران بازداشت‌شده آزاد نشوند، از اعضای خود می‌خواهد از همکاری با پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی خودداری کرده و تحصن کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید