تشدید تدابیر امنیتی در پی قیام زندانیان قزل‌‌حصار کرج

درگیری‌ها در زندان قزل‌حصار کرج در پی اعتراض زندانیان به انتقال چند زندانی محکوم به اعدام برای اجرای حکم، رخ داده و به مجروح شدن 100 زندانی منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنا بر گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده‌ در شبکه‌های اجتماعی، شامگاه شنبه 26 آذرماه، در پی قیام زندانیان در زندان قزلحصار کرج و شعار آنها علیه رژیم جمهوری اسلامی، نیروهای سرکوب به این مکان اعزام و تدابیر امنیتی شدیدی در محوطه داخل و پیرامون زندان و همچنین مسیرهای منتهی به آن اعمال شده است.

به گزارش «خبرگزاری هرانا» این درگیری در پی اعتراض زندانیان به انتقال چند زندانی محکوم به اعدام برای اجرای حکم آنها صورت گرفته است. تعدادی از زندانیان معترض در جریان این درگیری مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش «مسئولان زندان در حال انتقال 4 تن از زندانیان محکوم به اعدام برای اجرای حکم آنها بودند که با اعتراض و سر دادن شعارهایی از جانب شماری از زندانیان مستقر در سالن‌های2، 3 و 5 مواجه شدند».

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که «اعتراض زندانیان با دخالت گارد زندان‌بان به درگیری و خشونت کشیده شد و بیش از 100 نفر از زندانیان دچار جراحت شدند و زندانبانان برای سرکوب قیام زندانیان اقدام به تیراندازی کردند.»

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز حضور گسترده نیروهای سرکوب و خودروهای آتش‌نشانی و آمبولانس‌ها را در اطراف زندان نشان می‌دهد.

تلفن زندان قزل‌حصار نیز از همان ابتدای درگیری قطع شده و به خانواده‌های زندانیان اجازه حضور برای پیگیری از وضعیت فرزندان‌شان داده نمی‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید