اقرار شهروند ایرانی-آمریکایی به نقش «ناخواسته» خود در طرح ربایش مسیح علی‌نژاد

دادگاهی پیشتر در آمریکا اعلام کرده بود ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی یک کاراگاه خصوصی استخدام کرده بودند تا از نزدیک مسیح علی‌نژاد را تحت نظر داشته باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیلوفر بهادری‌فر، شهروند ایرانی-آمریکایی به نقش خود در طرح ربایش مسیح علی‌نژاد، خبرنگار مخالف جمهوری اسلامی از خاک آمریکا اقرار کرد.

دادستان‌ها در دادگاهی که پنج‌شنبه 15 دسامبر برگزار شد، اتهام نیلوفر بهادری‌فرد را پولشویی و نقض تحریم‌ها عنوان کرده و به صورت مستقیم او را در پرونده طرح ربایش علی‌نژاد متهم ندانسته‌اند.

دادگاهی پیشتر در آمریکا اعلام کرده بود، ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی یک کاراگاه خصوصی استخدام کرده بودند تا از نزدیک مسیح علی‌نژاد را تحت نظر داشته باشد.

به گفته دادستان‌ها، ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی دستمزد این کاراگاه خصوصی را از طریق نیلوفر بهادری‌فرد پرداخت کرده‌اند.

بهادری‌فرد در این زمینه به قاضی دادگاه گفته است، او از طریق «یک دوست قدیمی خانوادگی» گمراه شده و با انتقال پول از طریق سیستم «پی‌پل»، بدون این‌که بداند، در این طرح درگیر شده است.

به گفته بهادری‌فرد، این «دوست قدیمی خانوادگی» یک «مقام دولتی» است.

جفری لیچمن، وکیل بهادری‌فرد به روزنامه «نیویورک تایمز» گفت، موکل او هم از قربانیان رژیم «سرطانی» جمهوری اسلامی است.

پیش از این دادگاهی در آمریکا، چهار مامور اطلاعاتی جمهوری اسلامی را متهم به تلاش برای ربایش مسیح علی‌نژاد کرده بود. علی‌رضا فراهانی، محمود خاضعین، کیا صادقی و امید نوری درنظر داشتند، بنیان‌گذار کمپین «چهارشنبه‌های سفید» را از خاک آمریکا ربوده و با قایقی او را به ونزوئلا منتقل کنند.

دادگاه هنوز اتهامی علیه مایکل مک‌کیور، کاراگاه خصوصی آمریکایی که مامور تجسس از مسیح علی‌نژاد بود، وارد نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید