خواهرزاده خامنه‌ای: مرگ رهبر به فروپاشی جمهوری اسلامی می‌انجامد

مرادخانی تاکید کرده که بیشتر ایرانیان مخالف نظام زن‌ستیز جمهوری اسلامی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود مرادخانی، خواهرزاده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با «العربیه» گفت که مادرش پس از انتخابات سال 2009 تمام روابط خود با برادرش را قطع کرده است.

مرادخانی، با تاکید بر این که هر گونه ارتباط خانوادگی با رهبر جمهوری اسلامی به معنای پذیرش رفتارها و سیاست‌های نظام است، تصریح کرد که به‌دلیل روش غیر قابل پذیرش حکمرانی، مادر و خانواده او هیج ارتباطی با علی خامنه‌ای ندارند.

او‌ اظهار داشت که طبق خبرها، از حکم زندان خواهرش فریده مرادخانی حدود پنج سال کاسته شده اما نمی‌توان چنین خبری را تایید کرد.

مرادخانی اشاره کرد که طی اعتراضات سراسری جاری بیش از 20 هزار معترض بازداشت شدند و امکان هر گونه فعالیت سیاسی و مدنی از آنها گرفته شده است.

او با اشاره به مخالفت بسیاری از ایرانیان با رژیم، بیان کرد که بخش‌هایی از مقامات دولت‌های پیشین با سیاست‌ها و اقدامات سرکوبگرانه حکومت جمهوری اسلامی کاملا مخالف هستند.

وی ادامه و گسترش اعتراضات کنونی را نشانه کاستی‌های فراوان در زمامداری علی خامنه‌ای عنوان کرد ‌و افزود که نظام مستقر بیش از چهل سال است با دموکراسی و حقوق و آزادی زنان مخالفت می‌کند.

خواهرزاده رهبر جمهوری اسلامی تایید کرد که بسیاری از بستگان خامنه‌ای طی سال‌های اخیر با سیاست‌های رژیم او مخالفت کرده‌اند اما امکان حضور اعتراضی یا اعلام نظرات خود را ندارند.

او‌ همچنین تاکید کرد پدرش، شیخ علی تهرانی به‌دلیل مخالفت با رژیم جمهوری اسلامی کشته شده است.

مرادخانی توضیح داد که رهبر جمهوری اسلامی ممکن است پیش از مرگش، جانشینی برای خود تعیین کند اما «با مرگ خامنه‌ای، بعید است رژیم بتواند برای مدت طولانی تاب بیاورد.»

به باور او‌، شانس جانشینی مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر جمهوری اسلامی بجای پدرش بسیار اندک بوده و وقوع فروپاشی و جنگ قدرت درون رژیم را نیز محتمل دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید