میرسلیم: معترضان باید در فاصله 5 تا 10 روز پس از بازداشت اعدام شوند

نهادهای حقوق بشر نسبت به روند رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان در ایران و برخورداری آن‌ها از حقوق اساسی، از جمله دسترسی به وکیل انتخابی ابراز نگرانی کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش واکنش‌های داخلی و خارجی به اعدام معترضان در ایران، مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران در اظهاراتی، خواستار تسریع روند اعدام بازداشت‌شدگان شد و گفت، متهمان باید در فاصله 5 یا 10 روز بعد از دستگیری اعدام شوند.

به گزارش «منیبان»، میرسلیم ضمن «حمایت قاطع» از احکام صادرشده توسط قوه قضائیه جمهوری اسلامی گفت، فاصله بین دستگیری معترضان «تا اعدام آن‌ها بسیار زیاد است.»

نهادهای حقوق بشر نسبت به روند رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان در ایران و برخورداری آن‌ها از حقوق اساسی، از جمله دسترسی به وکیل انتخابی ابراز نگرانی کرده‌اند.

درخواست میرسلیم برای سرعت‌دادن به اعدام معترضان در حالی صورت می‌گیرد که فرزند او مهدی میرسلیم، پیش از این‌ به اتهام همکاری با مخالفان جمهوری اسلامی در سال 98 بازداشت شد و پرونده او دست‌کم یک سال در دادگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

او که به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به 5 سال زندان محکوم شده بود، نیمی از مدت حبس خود را مشمول عفو شد.

میرسلیم پیشتر در زمینه بازداشت فرزند خود به «تسنیم» گفته بود، زندان مجازات مناسبی برای پسر او نیست و آن را مکانی خطرناک برای فرزند خود دانسته بود.

مجیدرضا رهنورد، کشتی‌گیر و یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات 1401، تنها 23 روز پس از بازداشت، توسط جمهوری اسلامی اعدام شد. محسن شکاری نیز با حکم دادگاه انقلاب و پس از 75 روز از بازداشت، توسط قوه قضائیه این کشور اعدام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید