مسمومیت و غیرحضوری شدن تحصیل همزمان با فراخوان‌های فزاینده اعتراض

در واکنش به صدور و اجرای احکام اعدام علیه معترضان، برای روزهای 24،25 و 26 آذر فرخوان‌های برگزاری تجمع‌های اعتراضی سراسری در ایران صادر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با فراخوان‌ها برای برگزاری تظاهرات سراسری ضد‌حکومتی در ایران، رسانه‌های این کشور به‌نقل از ملکی، معاون استاندار تهران، تدریس در روزهای 23 و 24 آذرماه در مراکز آموزشی و تحصیلی در استان‌های تهران و البرز را غیرحضوری اعلام کردند.

خبرگزاری «مهر» وابسته به نهادهای امنیتی حکومت ایران، سه‌شنبه 22 آذر ضمن اعلام این خبر نوشته است که دلیل این تصمیم «اضطرار آلودگی هوا» عنوان شده است.

پیش از این چندین گروه، از جمله جوانان محلات کرج از شهروندان خواسته بودند که در اعتراض به صدور و اجرای احکام اعدام علیه معترضان، روزهای 24، 25 و 26 آذر به خیابان‌ها آمده و تجمع‌های اعتراضی برگزار کنند.

خبر غیرحضوری شدن مدارس در حالی منتشر می‌شود که روز سه‌شنبه اخباری نیز از مسمومیت دانش‌آموزان در مدرسه‌ای در شهر قم منتشر شده است.

در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، خودروهای امدادی چندین دانش‌آموز دختر را که هوشیار نیستند سوار آمبولانس می‌کنند. در توضیح این ویدیو ذکر شده که این دانش‌آموزان دختر در اثر «مسمومیت ناشی از یک گاز ناشناخته» به بیمارستان منتقل شده‌اند.

پیش‌تر نیز اخباری مبنی بر مسمومیت غذایی صدها دانشجو در طی ده روز منتشر شده بود و کانال شوراهای صنفی دانشجویان از آن تحت عنوان «مسمومیت زنجیره‌ای» یاد کرده بود.

در آستانه اعتراضات 16 آذر و روز دانشجو در ایران، کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان ایران، در گزارشی اعلام کرده بود که صدها دانشجوی دانشگاه‌های دانشگاه صنعتی اراک، خوارزمی کرج، صنعتی اصفهان و علامه طباطبایی تهران، دچار مسمویت‌های جمعی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید