محمدرضا انصاری، از فرماندهان سپاه قدس؛ مسئول طرح‌های ترور بولتون و پمپئو کیست؟

قرار بود برای مخفی‌ماندن نقش جمهوری اسلامی، عملیات ترور نافرجام توسط افرادی غیر ایرانی انجام شود اما شخصی که برای این کار اجیر شد از ماموران مخفی «اف‌بی‌آی» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وبسایت خبری «ایران اینترنشنال» در گزارشی اختصاصی نوشت که محمدرضا انصاری، از فرماندهان واحد 840 نیروی قدس سپاه پاسداران مستقر در سوریه، مسئولیت ترور جان بولتون و مایک پمپئو، مشاور امنیت ملی و وزیر خارجه دولت پیشین ایالات متحده آمریکا را برعهده داشته است.

بنا به این گزارش، قرار بود برای مخفی‌ماندن نقش جمهوری اسلامی، این عملیات ترور نافرجام توسط افرادی غیر ایرانی انجام شود اما شخصی که برای این کار اجیر شد، از ماموران مخفی «اف‌بی‌آی» بود.

وزارت دادگستری آمریکا چهارشنبه 19 مرداد، در بیانیه‌ای اطلاع داد که «شهرام پورصفی» با نام مستعار مهدی رضایی شهروند ایرانی بوده که قصد ترور جان بولتون را داشت و طراح این سوءقصد، 300 هزار دلار را به اشخاصی برای انجام این عملیات‌ پرداخت کرده است.

این بیانیه افزود: «تلاش برای ترور جان بولتون به احتمال زیاد به هدف انتقام قتل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بوده که در اوایل سال 2020 در حمله پهپادی آمریکایی در بغداد کشته شد.»

وزارت دادگستری آمریکا همچنین اعلام کرد که ایران، در توطئه برای ترور افراد در خاک آمریکا پیشینه طولانی دارد.

این وزارتخانه همچنین به مایک پمپئو اطلاع داد که او یکی از اهداف ترور رژیم ایران بوده است.

به نوشته سایت «آکسیوس» ایران یک میلیون دلار برای ترور پمپئو به عاملان سوءقصد او‌ پرداخت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size