وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی معترضان را در داخل و خارج از ایران تهدید کرد

همزمان با فزونی فراخوان‌ها برای تداوم اعتراضات ضدحکومتی، ماشین پروپاگاندای اعدام، رعب و هراس‌افکنی رژیم جمهوری اسلامی نیز به تکاپو افتاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تهدیدها و اقدامات تروریستی و سرکوب رژیم جمهوری اسلامی علیه معترضان و مخالفان، وزیر اطلاعات ایران بار دیگر به خاموش کردن صدای اعتراضات ضد‌حکومتی در داخل و خارج از مرزهای این کشور تهدید کرد.

شبکه خبری «العالم»، وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی با انتشار بریده‌ای از یک مصاحبه تلویزیونی که حتی مکان و زمان آن نیز مشخص نیست، به نقل از اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی نوشته است: «هر کسی که در آسیب‌رسانی، آشوب و اغتشاش علیه ملت و مردم نقش داشته است، در هر کجای کشور یا دنیا باشد، باید جزای آن را ببیند.»

این تهدید وزیر اطلاعات ایران علیه ایرانیان معترض در داخل و خارج از کشور در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر اعدام دو جوان معترض در تهران و مشهد، خشم و نفرت عمومی را در ایران و جهان برانگیخته است.

در پی این خشم عمومی، تاکنون چندین گروه، از جمله گروه جوانان محلات کرج، برای روزهای 24, 25 و ‌26 آذرماه فراخوان تجمع اعتراضی صادر کرده‌اند.

در یک هفته گذشته، حکم اعدام محسن شکاری، جوان 23 ساله اهل تهران و مجیدرضا رهنورد، جوان معترض مشهدی با اتهام «محاربه» در مدت کوتاهی بعد از صدور حکم، اجرا شده است.

فعالان حقوق بشر می‌گویند که این دو و بقیه افرادی که با اتهام مشابه به اعدام محکوم شده‌اند تحت شکنجه، علیه خورد اعتراف اجباری کرده‌اند.

مجیدرضا رهنورد که روز دوشنبه 21 آذرماه در مشهد و در «ملاعام» اعدام شد، حین بازداشت به‌دلیل ضرب و شتم شدید، دچار شکستگی دست شده بود و از بازداشت تا اجرای حکم او تنها 23 روز زمان برد و او و سایر معترضانی که به اعدام محکوم شده‌اند حتی از حق داشتن وکیل تسخیری نیز محروم بوده‌اند.

ناظران بر این باورند که همزمان با فزونی فراخوان‌ها برای تداوم اعتراضات ضدحکومتی، ماشین پروپاگاندای اعدام، رعب و هراس‌افکنی رژیم جمهوری اسلامی نیز به تکاپو افتاده است تا هر صدای مخالفی را در داخل و خارج از مرزهای خود خاموش کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید