حمایت روحانیون بلوچ از عبدالغفار نقشبندی در پی احضار او به «دادگاه روحانیت»

عبدالغفار نقشبندی، اولین تائیدکننده خبر «تجاوز فرمانده انتظامی ایرانشهر» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن‌که عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهر راسک در استان سیستان و بلوچستان توسط دادگاه ویژه روحانیت احضار شد، روحانیون شهرهای راسک، سرباز و آشار و همچنین صدها نفر از ساکنان این شهرها، با حضور در مسجد جامع «قاسمی» حمایت خود را از این روحانی بلوچ اعلام کردند.

عبدالغفار نقشبندی اولین فردی بود که خبر «تجاوز فرمانده انتظامی چابهار» به دختری 15 ساله را تایید کرده بود. او در جریان خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی نیز حمایت خود را از خواسته‌های معترضان اعلام کرد.

نقشبندی همچنین یکی از افرادی بود که با انتشار ویدویی به همراه سایر روحانیون منطقه «سرباز بزرگ» ، خواستار برگزاری رفراندومی آزاد برای تعیین آینده جمهوری اسلامی شده بود.

«رصد بلوچستان»، شب گذشته ویدئویی از سخنرانی این روحانی اهل سنت در جلسه با مردم راسک و سرباز منتشر کرد که در واکنش به احضار شدنش به دادگاه ویژه روحانیت گفته است: «غیر از کلمه حق بر زبانم چیزی جاری نشده، کلماتی که بر زبانم آوردم کلمات حقی بودند و ان شاءالله تا آخرین لحظه عمرم بر مواضعم قاطعانه ایستاده‌ام.»

در پاسخ به خبر احضار او توسط دادگاه ویژه روحانیت، علمای شهرستان‌های راسک، سرباز و آشار بیانیه‌ای صادر کردند و حمایت خود را از او اعلام کردند. عبدالله ملازئی، مدیر حوزه علمیه «منبع العلوم» کوه‌ون نیز حمایت خود را به صورت قاطع و صریح از عبدالغفار نقشبندی اعلام کرده است.

مقامات قضایی جمهوری اسلامی از امام جمعه موقت راسک خواسته‌اند تا در روز دوشنبه 20 آذر، خود را به دادگاه ویژه روحانیت معرفی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید