کارزار اینترنتی برای اخراج سفرای جمهوری اسلامی به دست‌کم یک میلیون امضا رسید

متن درخواست این کارزار به وقایع رخ داده در هفته‌ها گذشته نیز اشاره کرده و تصریح کرده است، جمهوری اسلامی می‌خواهد به این خشونت غیرانسانی علیه شهروندان ادامه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کارزار اینترنتی برای اخراج سفرای جمهوری اسلامی از نهادهای بین‌المللی و کشورهای «گروه هفت» که چندی پیش توسط شماری از کنش‌گران ایرانی آغاز شده بود، به بیش از نهصد و پنجاه هزار امضا رسید.

کاوه شهروز، وکیل و فعال حقوق بشر ساکن کانادا به همراه شماری دیگر از کنش‌گران ایرانی، این کارزار را 23 مهر آغاز کرده بود و حامد اسماعیلیون، سخنگوی خانواده‌های جان‌باختگان پرواز 752 اوکراینی نیز آن را منتشر کرد.

Advertisement

متن این دادخواست که بر بستر «چینج» (پلتفرمی برای جمع‌آوری امضای انلاین) ثبت شده است، از وزرای خارجه کشورهای بریتانیا، کانادا، آمریکا، ژاپن، آلمان، فرانسه و ایتالیا می‌خواهد تا در اعتراض به رفتار «غیرقانونی و غیرانسانی» جمهوری اسلامی نسبت به معترضین، سفرای ایران را از کشورهای خود اخراج کنند.

امضاکنندگان این دادخواست که تاکنون بیش از 900 و پنجاه هزار نفر هستند، با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در زندان اوین، از کشورهای عضو گروه «هفت» خواستند «تا با قاطعیت و بی‌پرده» خواهان آزادی زندانیان سیاسی و دو تابعیتی از زندان اوین شوند.

متن درخواست این کارزار به وقایع رخ داده در هفته‌ها گذشته نیز اشاره کرده و تصریح کرده است، جمهوری اسلامی می‌خواهد به این خشونت غیرانسانی علیه شهروندان ادامه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size