هدیه تهرانی خطاب به مقامات ایران: اعدام معترضان عواقب جدی‌ برای شما خواهد داشت

با ادامه خیزش سراسری مردمی، خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه شنبه 19 آذر، در جریان اعتراضات ایران 485 نفر کشته شدند که 68 تن از آنها کودک بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هدیه تهرانی، بازیگر سینمای ایران، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از سرکوب و اعدام معترضان توسط جمهوری اسلامی انتقاد کرد.

تهرانی، شنبه 19 آذر، خطاب به مقامات جمهوری اسلامی نوشت: «یقین بدانید گرفتن جان یک انسان دیگر و اعدام معترضین عواقب جدی‌ای برای شما خواهد داشت. این احکام و اجرای آن‌ها بنزین بر شعله‌های آتشی‌ست که دیگر خاموش نمی‌شود.»

Advertisement

این بازیگر سرشناس ایرانی در ادامه نوشت که «این کشته‌شدگان و 30 هزار بازداشتی مردم هستند؛ خود خود مردم! و این خود شما هستید که هیچ اعتراضی را نه با حرف، نه با شعر، نه با نوشته، نه با هنر، نه با شعار، نه با تجمع، نه با تظاهرات و نه با بانگ شبانه بر بام‌های خانه می‌پذیرید و نخواهید پذیرفت.»

او همچنان جمهوری اسلامی را مسئول به خشونت‌ کشیده‌ شدن اعتراض‌ها دانست و گفت که «شما هستید که اعتراض‌های مسالمت‌آمیز را با بازداشت دانشجو و کارگر و معلم و دکتر و استاد و نخبه و روزنامه‌نگار و هنرمند و ورزشکار و مادر خانه‌دار و بازاری و کسبه و حتی دانش‌آموز به خشونت کشاندید و میزبان ضیافت خون بیگناه کودک و نوجوان و معترضین شدید.»

اخیرا جمعی از هنرمندان و بازیگران ایرانی به ویژه جعفر پناهی، محمد رسول‌اف و زیبا کرمعلی نسبت به اجرای حکم اعدام محسن شکاری، از معترضان بازداشتی، انتقاد کرده بودند.

محسن شکاری اولین اعدامی از میان افراد بازداشت‌شده در اعتراضات سراسری است که به اتهام ایجاد راه‌بندان در خیابان ستارخان تهران و زخمی‌کردن یک نیروی امنیتی با صدور حکم «محاربه» پنج‌شنبه 17 آذر اعدام شد.

با ادامه خیزش سراسری مردمی، خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه شنبه 19 آذر، در جریان اعتراضات ایران 485 نفر کشته شدند که 68 تن از آنها کودک بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید