رکورد جدید نرخ دلار و طلا در بازار تهران

نرخ هر دلار آمریکا پس از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی جهشی صعودی گرفت و به گفته ناظران احتمالا تا 40 هزار تومان برای هر دلار افزایش خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با افزایش روز‌افزون قیمت‌ها‌ در بازار ارز، هر دلار آمریکا در بازار تهران 36 هزار و 800 تومان قیمت‌گذاری شد.

خبرگزاری‌های حکومتی از جمله «تسنیم»، صبح امروز خبر دادند که دلار توافقی امروز در کانال 35 هزار تومان خرید و فروش خواهد شد.

نرخ هر دلار آمریکا پس از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، جهشی صعودی گرفت و به گفته ناظران احتمالا تا 40 هزار تومان برای هر دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت سکه طلا نیز در رکوردی جدید، از مرز 18 میلیون تومان عبور کرد و قیمت طلای عیار 18 عیار با قیمت یک میلیون و 599 هزار تومان معامله شد.

در حالی‌که در هفته‌های گذشته صف خرید دلار در برابر صرافی‌ها طولانی‌ بود، مقامات جمهوری اسلامی تلاش کرده‌اند با تبلیغ سامانه آنلاین خرید دلار، نرخ بازار ارز را کنترل کنند.

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی با اشاره به مشکل نقدینگی در ایران، از مردم خواسته‌اند تا دارایی‌های نقدی خود را به دلار تبدیل کنند.

به گفته کارشناسان اقتصادی، روند نزولی کاهش ارزش پول ایران، تداوم اعتراضات و رشد تورم باعث شده مردم تمایلی به حفظ ریالی سرمایه‌هایشان نداشته و درصدد تبدیل دارایی‌هایشان به طلا، سکه، ارز و کالاهایی با نقدشوندگی بالا باشند.

این روند در روزهای گذشته قیمت طلا و سکه را وارد کانال جدید قیمتی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size