روزنامه وابسته به سپاه معترضان ایرانی را به «اعدام‌های بیشتر» تهدید کرد

محسن شکاری اولین اعدامی از میان افراد بازداشت‌شده در اعتراضات سراسری است که به اتهام ایجاد راه‌بندان در خیابان ستارخان تهران و زخمی‌کردن یک نیروی امنیتی با صدور حکم «محاربه» اعدام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «جوان» وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی تهدید کرد که اعدام «محسن شکاری» از شهروندان بازداشتی‌ در اعتراضات سراسری جاری، اولین و آخرین اعدام نخواهد بود.

این روزنامه شنبه 19 آذر همچنین «سلیبریتی‌ها» را تهدید کرده و گفته آنها پس از اعدام شکاری «بیش از هر زمان دیگری» خطر را «بیخ گوش خودشان» احساس می‌کنند.

محسن شکاری، اولین اعدامی از میان افراد بازداشت‌شده در اعتراضات سراسری است که به اتهام ایجاد راه‌بندان در خیابان ستارخان تهران و زخمی‌کردن یک نیروی امنیتی با صدور حکم «محاربه» پنج‌شنبه 17 آذر اعدام شد.

همزمان روزنامه «اعتماد» هم نام 27 معترض بازداشتی را منتشر کرده و گفته که آنها از سوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی به «محاربه» و «افساد فی الارض» متهم شده‌اند.

در همین رابطه، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ايران، بر پایان فوری روند سرکوب، اعدام و همچنین لزوم احترام به آزادی‌های اساسی مردم ایران تاکید کرد.

پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا هم شنبه اعلام کرد که کانبرا به‌دلیل نقض فاحش حقوق بشر، تحریم‌های جدیدی علیه افراد و نهادهای حکومتی ایران اعمال می‌کند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از وانگ گزارش داد، استرالیا 13 شخصیت حقیقی و 2 نهاد حکومتی از جمله «پلیس امنیت اخلاقی»، «نهاد بسیج» و 6 فرد که در سرکوب معترضان ایرانی نقش داشتند را تحریم می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز همزمان با روز جهانی مقابله با فساد و در آستانه روز جهانی حقوق‌بشر از تحریم 40 فرد، از جمله 3 تن از مقامات رژیم جمهوری اسلامی که در سرکوب معترضان ایرانی نقش دارند، خبر داد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی وزارت خزانه‌داری آمریکا که جمعه 18 آذرماه در وب‌سایت این وزارت‌خانه منتشر شده، نام این سه مقام ایرانی، «علی‌اکبر جوادیان»، فرمانده نیروی انتظامی کرمانشاه، «ابراهیم کوچک‌زایی» فرمانده انتظامی شهرستان چابهار و «الله‌کرم عزیزی»، رئیس زندان رجایی‌شهر کرج، اعلام شده است.

محمود امیری‌مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران هم در اظهاراتی تاکید کرد که اگر اعدام «محسن شکاری» پیامدهای جدی برای جمهوری اسلامی نداشته باشد، با اعدام‌های گسترده معترضان روبه‌رو خواهیم شد.

طبق آخرین گزارش «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از 26 شهریور تا 16 آذر 481 شهروند توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی طی اعتراضات جاری کشته شدند که 68 نفر از آنها کودک‌ هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید