تحریم‌های جدیدی حقوق بشری استرالیا علیه ایران

وزیر خارجه استرالیا اظهار داشت که کشورش 3 فرد و یک شرکت ایرانی را به‌دلیل نقش‌داشتن در ارسال پهپاد به روسیه نیز تحریم کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا شنبه 19 آذر اعلام کرد که کانبرا به‌دلیل نقض فاحش حقوق بشر، تحریم‌های جدیدی علیه افراد و نهادهای حکومتی ایران اعمال می‌کند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از وانگ گزارش داد، استرالیا 13 شخصیت حقیقی و 2 نهاد حکومتی از جمله «پلیس امنیت اخلاقی»، «نهاد بسیج» و 6 فرد که در سرکوب معترضان ایرانی نقش داشتند را تحریم می‌کند.

وزیر خارجه استرالیا همچنین اظهار داشت که کشورش 3 فرد و یک شرکت ایرانی را به‌دلیل نقش‌داشتن در ارسال پهپاد به روسیه تحریم کرده است.

حکومت جمهوری اسلامی پنج‌شنبه گذشته اولین حکم اعدام یک معترض بازداشتی در جریان اعتراضات اخیر را اجرا کرد که با واکنش‌های گسترده بین‌المللی روبرو شد.

رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی اعلام کردند که «محسن شکاری» به‌دلیل ایجاد راه‌بندان در خیابان ستارخان تهران در 25 سپتامبر و زخمی‌کردن یکی از نیروهای امنیتی با قمه به «محاربه با خدا» متهم و اعدام شده است.

در همین رابطه، «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گزارش داد که از 26 شهریور تا 16 آذر 481 شهروند توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی طی اعتراضات جاری کشته شدند که 68 نفر از آنها کودک‌ هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید