تداوم اعتراضات دانشجویی در 16 آذر؛ دانشجویان امیرکبیر در اتاق بسیج را گِل گرفتند

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان ایران امروز سه دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی و سومین روز از فراخوان اعتصاب و اعتراض که مصادف با شانزدهم آذر روز «دانشجو»‌ در ایران است، دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف ایران خصوصا پایتخت دست به تحصن و اعتصاب زده و تجمعاتی برگزار کردند.

دانشگاه‌های هنر اصفهان، خوراسگان اصفهان، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد تهران و رشت از جمله این دانشگاه‌ها هستند.

در همین راستا، دانشجویان دانشکده پلیمر و رنگ دانشگاه پلی‌تکنیک، امیرکبیر در حرکتی نمادین در اتاق بسیج دانشجویی را گل گرفتند.

دانشجویان دانشکده ریاضی دانشگاه امیرکبیر تهران، هم با سر دادن شعار «یک دانشجو کم بشه اینجا قیامت میشه» در محوطه این دانشکده تجمع کردند.

دانشجویان دانشکده ریاضی دانشگاه امیرکبیر نیز با تجمع در محوطه این دانشکده شعار «ما تماشاگر نمی‌خواهیم به ما ملحق شوید» سر دادند.

دانشجویان دانشگاه خواجه‌ نصیرالدین طوسی هم در اعتراض به سرکوب و بازداشت دانشجویان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با سر دادن شعار «دانشجوی آزاده راهت ادامه داره» در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش «شوراهای صنفی دانشجویان ایران» امروز سه دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان نیز همزمان با «روز دانشجو» و به نشانه همراهی با اعتصابات سراسری در ایران، در کلاس‌های درس حاضر نشدند.

کانال «شوراهای صنفی دانشجویان کشور» هم از حمله نیروهای حراست و لباس‌ شخصی به تجمعات دانشجویی در دانشگاه تهران خبر داد. بر اساس این گزارش‌ در پی حملات مذکور تعدادی از دانشجویان در این دانشگاه مجروح شده‌اند.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران نیز در ساعات اولیه امروز در یک جمع دست‌چین شده از افرادی که دانشجویان بسیجی و مقامات دولتی بودند، در دانشگاه تهران سخنرانی کرد.

پیام دو دانشجوی نخبه از اوین

امیرحسین مرادی و علی یونسی، دو دانشجویی که از سال 1399 در زندان اوین به سر می‌برند، در پیامی مکتوب ضمن اعلام همبستگی با خیزش سراسری مردم ایران، نوشتند: «ما شراره‌های خورشید آزادی را که در دل تاریک‌ترین شب وطن عزم طلوع کرده است، از پشت دیوارهای سنگی زندان اوین می‌بینیم.»

علی یونسی و امیرحسین مرادی در ادامه گفتند: «دانشجویان در کنار سایر جوانان دلیر و شجاع ضمانت آینده روشن ایران هستند. ما افتخار می‌کنیم که دانشجو هستیم و در برابر اين دانشگاه و دانشجوها تعظیم می‌کنیم.»

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه سه‌شنبه 15 آذر، 591 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1139 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید