مولوی عبدالحمید: گزارش آزار جنسی در زندان‌ها مؤید روایت زندانیان است

مولوی عبدالحمید پیشتر نیز در خطبه نماز جمعه این هفته، به این موضوع اشاره کرده و تصریح کرده بود، برخی از زندانیان به او درباره آزار جنسی توسط نیروهای حکومتی گزارش داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان با استناد به روایت برخی زندانیان، گزارش‌ها درباره آزار و اذیت جنسی زندانیان در ایران را تایید کرد.

مولوی عبدالحمید، سه‌شنبه 15 آذر، در توییتی با اشاره ضمنی به احکام صادرشده علیه بازداشت‌شدگان در هفته‌های گذشته گفت، کسانی که در زندان‌ها به زندانیان تعرض می‌کنند، بزرگترین «مفسدان فی الارض» هستند.

Advertisement

خبرگزاری «سی‌ان‌ان» پیشتر در گزارشی اختصاصی خبر داده بود، نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی برای ترساندن تظاهرکنندگان و بعضا مجبور کردن آنها به اعتراف اجباری علیه خودشان، به آنها تجاوز می‌کنند. سی‌ان‌ان در این زمینه با برخی از قربانیان مصاحبه کرده بود.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان در ادامه توییت خود، از قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواسته بود تا «در صورت اثبات»، عاملان این «جنایت» را محکوم کرده و «به اشد مجازات برساند.»

آزار جنسی در زندان‌های ایران تاریخچه‌ای به عمر جمهوری اسلامی دارد. حسینعلی منتظری، قائم مقام وقت رهبر جمهوری اسلامی، در دهه شصت نامه‌ای نوشته بود و به موضوع تجاوز به زندانیان دختر در ایران اعتراض کرده بود.

مولوی عبدالحمید پیشتر نیز در خطبه نماز جمعه این هفته، به این موضوع اشاره کرده و تصریح کرده بود، برخی از زندانیان به او درباره آزار جنسی توسط نیروهای حکومتی گزارش داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید